Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vízinövények cserepében mi...

Empi89 kérdése:

A vízinövények cserepében mi az a puha, vattaszerű anyag, amiben a szár alsó része és a gyökér van?

Figyelt kérdés
Tudok olyat valahonnan szerezni?

2012. okt. 30. 21:44
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Kőzetgyapot. Ebből mindenképpen ki kell venni a növényt mert egy idő után nem tud benne fejlődni. Tudsz, tüzépeken árulják mint szigetelőanyagot.
2012. okt. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De minek az neked? Szűrőbe nem jó, mert eldugítja.
2012. okt. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy növényemről kiderült, hogy nem víz alá való, ennek ellenére úgy árulták. És ezt a bizonyos növényt elhelyeztem az akvárium egyik sarkában a felszín közelében egy cserépbe rakva olyan módon, hogy a gyökere vízbe ér (oda erősítettem).

Tehát a pára megvan neki és a mocsári nedvesség, és nincs víz alatt..


A cserépbe akartam valamit tenni, amiből felszívja a táplálékot, mert gondolom a vízben úszó tápanyag nem elég neki -- szimulálni akarom neki az átázott lápi talajt, hogy ne pusztuljon el és az akva partján éldegéljen vígan

-- arra gondoltam, h talán az a vattaszerű anyag jó lesz, de úgy látom nem.


[link]

2012. okt. 31. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Jó az, de lehet hogy le kell fedni az akvárium tetejét egy nylon fóliával (a nagy páratartalom miatt).


Én perlonvattába tekertem a növényt, mert az volt izzhon, azt kapsz a díszhal boltban is.


De tudom hol lehet venni kőzetgyapotot. Itt hozzánk közel 2 helyen is. Egyik a VI. Izabella, másik a Nagymező utcától balra asszem a Zichy Jenő utcában, de lehet, h egy utcával arrébb. Ha érdekel, majd megnézem pontosan a címet.

2012. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Rágumiztam egy perlonvattát, és tápozom a vizet, nem rég raktam bele:

[link]

2012. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg nagy a páratartalom, akkor így az üveg is bepárásodik, hogy alig látni át rajta.
2012. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. okt. 31. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!