Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A vitorláshalamnak pár napja...

A vitorláshalamnak pár napja piros foltok jelentek meg az úszója tövében és a szája körül. Mi okozhatta ezt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 11. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamiféle fertőzés, gomba stb...

Ha van lehetőséged különítsd el, mert a többit is megfertőzheti. Cseréld ki a vizet az akváriumban, de előtte vegyél valami csepegtető szert, ami fertőtlenít stb..

2009. aug. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, így fogok tenni de milyen csepegtető szert ajánlanál?
2009. aug. 11. 13:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Csepegtető szerben inkább nem javasolnék konkrétat, azt az eladó tudni fogja, több féle is van.

Amit talán még megtennék, hogy a köveket az alján átfőzném. Bele a fazékba, majd felforralni a vizet, és néhány percig főzni.

2009. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan más vagyok,nem az előző,de én metilénkéket ajánlanám(100ft körül van 50 literre egy ilyen üvegcse.)Ami nincs ráirva,az az hogy egyrézt elbomlik pár nap után,tehát pótolni kell.Másrészt ami káros,az az hogy a bacikat tönkreteszi az aksidban.Csinálj egy 50%os vízcserét,semmiképp sem teljest! és a beteg halakat különitsd el és kezeld csak azikat.Nem kell tönkretenni a bacikulturádat.És h tuti a betegségre való gyógyszert használd,kérdezd meg az eladót h mit ajánl.Vagy olvasgatsd el az üvegcséket is.És ha megteheted,akkor inkább sera terméket használj.Az a biztosabb,és a jobb.azok drágábbak,detbb van jóval bennük,többször használhatod,és az sokkal hatásosabb.
2009. aug. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál, még ma intézkedni fogok:)
2009. aug. 11. 13:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Előfordulhat,hogy hasvízkórban szenved!Legalább is a leírtak alapján!Arra viszont sajnos a Metilinkék nem elég!És számítanod kell arra is,hogy a többi halnál is felbukkan a betegség!Használd a tényleg drágább,de jó minőségű Sera Cyprinopur-t,illetve a Sera Baktopur-t.
2009. aug. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kiderült ,hogy véres gyulladása van és az átterjedt a másik vitorláshalra is. Azóta már kezeltem őket és ma megyek új halakat venni.:)
2009. aug. 17. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!