Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvaristák, mondanátok piros...

Akvaristák, mondanátok piros színű halakat társas akváriumba?

Figyelt kérdés

Tekintve, hogy van benne egy igen csak utálatos hím Betta!:)

Ő is piros, illetve piros, és mikor feljön a víz tetejére, kékes-lilásan csillog, csodaszép:)


A túl kicsi halakat bántja, a fátyolos farkúakat szintúgy.

Ha konkrét pirosat nem is tudtok, valami szép színpompás halakat szeretnénk, amik viszonylag könnyen beszerezhetőek is.


A Bettán kívül van Molly, Platty, egy kék nőstény betta, és a takarítóhalak.

Az akvárium 120 literes.


Köszönöm!


2011. aug. 15. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10-15 vörös neonhal
2011. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
őket nem tehetem bele, a Betta miatt!
2011. aug. 15. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj, mehetnek a betta mellé nyugodtan.
2011. aug. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
De igen, a neonokkal nagyon jól kijön a betta, őt szoktuk ajánlani mellé. Amúgy lehetne még parázslazac például.
2011. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de nem mehet mellé.

akkor elmesélem.:)

Volt egy csapat neonom még kb 3 hónapja, úgy szépen elfogyogattak, egy maradt. Nem értettem.

3 hete vettem ahhoz az egyhez 15 darabot, megfigyeltem őket, és tetten értem a bettát, ő csipkedte szét őket, és szinté egyetlen egy neonom maradt. Szerintem ugyanaz, mint aki a legelső csapatból is megmaradt, őt lehet, hogy már megszokta, vagy nem tudom:D


de határozottan ő tette el őket láb alól!

2011. aug. 15. 19:16
 6/11 A kérdező kommentje:

róluk mi a véleményetek?

[link]

[link]

2011. aug. 15. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljesen eltérnek az igényeik a jelenlegi lakókétól, nem ajánlom őket. Így sem jó amúgy elevenszülőt és bettát együtt tartani, ne vegyél még egy teljesen eltérő igényű halat. A legjobb lenne 2-3 fajból tartani sokat.

A neonok amúgy valószínűleg betegek voltak, ezért tűntek el egyesével. Ez nem ritka, túltenyésztettek, legalább 2 hétig karanténozni kell őket akváriumba helyezés előtt. Ez magyarázza az agressziót, ezért támadt rájuk a betta. Amúgy nem bántja őket.

2011. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Cseresznye piros (sötétebb, bordós-piros):

- a karcsú díszmárna

[link]


Meggy piros (világosabb narancs-piros):

- bécsi szifó

[link]

- platti (fekete uszonyokkal)

[link]


Viselkedésre a karcsú díszmárna nagyon békés, nyugodt hal, az nem sok vizet zavar úgy mondanám.

A xifó elég csipkelődős és szerintem hiperaktívabb a mollinál egy fokkal, illetve szereti el enni a kaját a többi hal elöl :) A plattit meg már ismered, az olyan kettő közti, de elég élénk hal az is.

2011. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szentpety ***** válasza:
Lángvörös pontylazac
2011. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek!
2011. aug. 15. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!