Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet kész akváriumba homokot...

Lehet kész akváriumba homokot rakni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy nem lesz e baja a halaknak, garnélának, növényeknek és a szűrőnek esetleg?
2012. nov. 1. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
nem lesz bajuk.
2012. nov. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Ha mésztartalmú dolgok leginkább csak kemény vizet kedvelő fajoknak. Apró szemű sóder?
2012. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 YourDestiny ***** válasza:
Ha = A
2012. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendes akvarisztikai homok, csak azért aggódok h nem fog e túl felkavarodni és hogy az nem ár e az élőlényeknek.
2012. nov. 1. 15:35
 5/8 YourDestiny ***** válasza:
Akkor az valószínűleg fehéres kvarchomok. Keményíti a vizet, sügérekhez javasolt. Ne a legapróbb szeműt vedd, a 0,5-1 millis már jó.
2012. nov. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát kis adagokban öntsd bele. Pl egy műanyag dobozbe beraksz néhány maroknyit, aztán óvatosan beengeded a vízbe és mikor nincs alatt hal, akkor gyorsan fejreborítod. Aztán lassan leemeled róla a dobozt. Kicsit vársz hogy a porfelhő eloszoljon, utána elegyengeted.


Multkor én olyan porfelhőt csináltam, de táptalajjal, hát semmi bajuk nem lett, csak olyan másfél nap kellett hozzá, mire leüllepedett egy olyan 10 maroknyi talaj. Szóval ezt így nehéz csereberélni ha benne vannak. Kavicsot könnyebb :)

2012. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, hable tanácsát megfogadom, mindjárt ki is próbálom... :D
2012. nov. 1. 16:20
 8/8 YourDestiny ***** válasza:
Ja vagy értem, azt hiszem, félreértettem a kérdést. :)
2012. nov. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!