Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy nem túl...

Mennyibe kerül egy nem túl nagy akvárium ( mondjuk 4-5 hal elférjen benne ) beszerzése kavics az aljára szűrő stb?

Figyelt kérdés
milyen halak vannak amelyek kis igényűek és nem kényesek esetleg könnyen is szaporodnak és nem szükséges nekik szűrő levegőztető?
2009. aug. 12. 09:36
 1/5 anonim válasza:
kb. 10-20 L-es kell hogy legyen 4-5 halhoz. az olyan 500-1000 ft között van valahogy.
2009. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha felmész akvarisztikával foglalkozó fórumokra, pár ezer forintért tudsz venni teljes felszereléssel. Igaz hogy nem új, de én is így vásároltam.

Ha szerencséd van még halakat + növényeket is kapsz ajándékba.

ALF

2009. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az a helyzet hogy ami kishelyen elfér hal (és nem egy darabot tartasz belőle,lásd:betta) annak kell levegőztető,ami meg levegőztető nélkül megvan annak nagy hely kell(pl gurámi) amugy szűrő minden akváriumba kell mert a víz hamar piszkolódik,viszont hogy a szűrőben a baciaid éljenek,amivel a szűrőben lebomlanak a növényi részek és stb ahoz oxigén kell tehát levegőztető,én azt tanácsolom egy teljes felszerelésü aksit vegyél,guppikat bele és azok szaporodnak,nem kell tul nagy aksi se nekik még szépek is.Ugy 15-20e ft-t ha rászánsz akkor ösze tudsz rakni egy aksit.vagyis még egy kicsikét többet is(aljzat növény és hal)nekem ugy mindennel együtt,a legapróbb,mondjuk,halgyógyszerekkel együtt megvan az aksim egy olyan 30-40e ftban 54literes és nekem nagyon tetszik,szerintme látszik rajta hogy nem egy ilyen öszedobott akvárium,h zsupsz a kövek ,csobban a hal és kész is.
2009. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kis akváriumokat nem a kezdőknek találták ki. 20 liter alatt csak tenyész- ill. ivadéknevelő akváriumkról beszélünk. Tehát érdemes 50 literes vagy nagyobb akváriummal kezdeni.

Egy 54 literes szett (akvárium, tető világítással, szűrő, fűtő, hőmérő, háló) 20e, egy 72 literes 21e alatt beszerezhető.

Persze aljzat, növény és persze hal még kell bele.

Ha nincs nagyobbra helyed vagy pénzed, akkor inkább most még ne vegyél akváriumot.

2009. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
Az előttem szólók megfontolandó tanácsait, azzal egészíteném ki, hogy mielőtt nekiállnál halazni, olvass el egy akvarisztikai szakkönyvet.Sok kérdésedre választ kapsz, és nem ér annyi kudarc, mintha a saját és a halaid kárán, tanulod meg az alapokat.Legyél bölcs és türelmes,meg fog térülni az olvasásra szánt időd.Sok sikert kívánok neked.SN.
2009. aug. 16. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!