Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SZerintetek jo otlet lenne e...

Ilyes levente54 kérdése:

SZerintetek jo otlet lenne e az, hogy xifobol csak nostenyeket tartanek kb.2-3 darabot azert, hogy ne szaporodjanak tovabb . Lehet e valami kovetkezmenye?

Figyelt kérdés
2012. nov. 6. 20:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
We Live Together Vol XIII
2012. nov. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
Az lesz a következménye, hogy nem lesz szaporulat. :-) Mivel ez neked nem hátrány, semmilyen negatívumod nem lesz belőle.
2012. nov. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehat akkor nyugottan tarthatokm oket ? A nostenyek nem fogjak egyedul vagy rosszul erezni magukat ?:)
2012. nov. 6. 20:46
 4/12 YourDestiny ***** válasza:
Nem, dehogy.
2012. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Hisz többen lesznek, csak egy neműek.
2012. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De bizony hogy lesz szaporulat XD

"Ami különlegessé teszi a szifókat az az, hogy nemük (ivaruk) megváltoztatásra képesek. Tehát az ivarérett, éveken keresztül nőstényként "funkcionáló" állat szaporodóképes hímmé alakulhat át"


Nekem voltak xifoim, azt hittem elájulok, amikor az egyik nőstény rövid idő alatt átalakult hímmé :D és ez a kis transzszexuális még kishalakat is nemzett :D

2012. nov. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha-ha!!! :D

Lesz meglepetés, jó bőven! Még hogy ne szaporodjanak... :)


A xipho-k nemet váltanak!

Az lesz a következménye, a hímek nélkül tartod őket, hogy a legdominánsabb nősténynek megváltozik a hormonháztartása, elsorvad a petefészke, kialakulnak a heréi, és a gonopódiuma, aztán indulhat a szaporodás ezerrel!


Lehet, hogy megúsznád, általában nem 2-3 db-nál figyelhető ez meg, hanem ha többen vannak, és ez egy viszonylag hosszú folyamat.

De reális esély van rá, szóval önmagában az, hogy csak nőstényeket tartanál, egyáltalán nem garancia, hogy ne legyen szaporulat.:)

2012. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Pedig nekem csak 3 nőstényem volt. Aztán már csak kettő :D
2012. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 YourDestiny ***** válasza:
Ezek meg már milyen mutáns állatok? Még hosszú farkuk is nől? Tudtam én, hogy van abban valami, miért nem voltak szimpatikusak soha :D
2012. nov. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Platypus ***** válasza:
Én megpróbáltam utánanézni ennek a nemváltós dolognak, és az jött ki, hogy még soha senki sem bizonyította be egyértelműen, hogy az "átalakult" hímek valóban nőstények voltak előtte. A biológusok véleménye szerint ezek csak rejtőzködő hímek, amik nem érik el a teljes ivarérettséget évekig. Mindenesetre ebben az esetben is az a gyakorlati következmény, hogy a kiválogatott egynemű lánycsapatban simán felbukkanhatnak hímek. És a xifó is elevenszülő, gyaníthatóan képes tárolni jó sokáig a spermát, mint az összes többi rokona.
2012. nov. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!