Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Múlt héten meghalt egy plattim...

Múlt héten meghalt egy plattim nem tudom mi baja volt:eléggé sovány volt. Most úgyanúgy van egy ilyen halacska. mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani mi a probléma, meg kell adnod néhány fontos adatot:

akvárium nagyságát

akvárium szűrését

vízcserék gyakoriságát, mennyiségét

mivel szoktál eteni

milyen halakkal tartod együtt.

Nem volt esetleg valami betegségre utaló jele, a soványságon kívül?

2012. nov. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Ez sok minden lehet, a nitrátmérgezésen át a bélférgeken keresztül a haltuberkolózisig. Evett a beteg hal rendesen, és úgy soványodott le, vagy az étvágya ment el és ezért történt? Milyen gyorsan alakult ki a soványság?
2012. nov. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

60 literes most már csak 12 halacskával. guppik/8/ és plattik/4/.

vizüket rendszeresen ellenőrzőm és cserélem hetente 30%.

havonta szűrőket is tisztitom/kimosom a leszivott vízben.Kát szűrő van Eheim 2012-es és egy esőztetős szűrő + légpumpa. kaját illetően 5 nap fagyasztott eleséget kapnak/artémia,plankton, fekete szúnyoglárva,krill rák 1 nap száraz lemezes kaját kapnak.(januárban jár le a szavatossága.

mi Csepelen lakunk és itt elég kemény a víz.algakaparást is rendszeresen csinálom.az igazság,hogy az akváriumon lerakodott vízkő sokszor belecsurog az akváriumba és ők oda rohannak,mert azt hiszik, hogy eleség.nem ez lehet a baj?Mit csináljak?nem akrom,hogy még a maradék halacskák is meghaljanak.

2012. nov. 8. 06:01
 4/7 Platypus ***** válasza:

Nem válaszoltál egy nagyon fontos kérdésre: ettek rendesen a lefogyott halak?


Az akváriumod így első hallásra rendben van, a vízkő egyáltalán nem gond, ezek a fajok szeretik a kemény vizet és semmi bajuk nem lesz a lenyelésétől sem.


Itt olvasd el a tuberkolózisra vonatkozó részt:

[link]

2012. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ettek rendesen.Mindegyik ott volt etetésnél.Egyik napról a másikra történt az elhullásuk.Ugyanis ma reggelre elhunyt a harmadik is/sajnos/.Ezek mind olyan kis soványak lettek...más nem látszott rajtuk/felfúvódás, darakór../tavaly születtek szeptember körül.én úgy tudom,hogy a Plattik életkora 2 - 3 év. és az érdekes,hogy legalábbis eddig csak a Plattiknál van/volt ez a jelenség.
2012. nov. 8. 12:59
 6/7 Platypus ***** válasza:
Ha még megvan a tetem, érdemes lenne felboncolnod, szigorúan gumikesztyűben. Egy nagyítóval könnyen megláthatóak a szemcsék a belső szerveken. Ha tuberkolózis, akkor úgy fognak kinézni, mintha dara lenne rajtuk.
2012. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én már eltemettem szegényeket....nem tudnám szét boncolni.Tuberkolózist mitől kaphatnak?Valami kajától is lehet?A többi is elkaphatja? egyelőre ők jól vannak.
2012. nov. 8. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!