Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik olyan hal, ami meg...

Létezik olyan hal, ami meg van levegőztető nélkül is?

Figyelt kérdés
Óvodába szeretnénk, kaptunk egy szép akváriumot és vennénk bele halat. A gond, hogy áramot nem tehetünk hozzá a gyerekek miatt. Mit javasolnátok? Aranyhal esetleg? Vagy léteznek szép vizi csigák? Ki mit tanácsol?
2012. nov. 7. 20:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

pedig ez ördögi kör ám. ha nincs lámpa, nem lesz növény normálisan, csak barna alga. akkor meg nem lesz ami oxigént termeljen, és ha se növény, se levegőztető nincs, hal se lesz... esetleg karmosbéka? az feljön a felszínre levegőzni.


(félreértések elkerülése végett egy sima lámpa, égő, neoncső nem jó, nem helyettesíti azt a fényt, amire a növényeknek szükségük van)


(egyébként azt se értem, hogy ha szűrő lehet, akkor miért nem szűrő-levegőztető egyben? 1 készülék. de a lámpát akkor is meg kell oldani. drága mulatság ám ez! sajnos a legnehezebb a fény-növény egyensúlyt felállítani, hogy ne legyen alga és ne legyen zavaros a víz, a növények ne rohadjanak. na most addig nem is érdemes halat venni, amíg ez nincs meg. )

2012. nov. 8. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Zebradániókat szoktak rakni óvodába, azokat nehezebb kinyírni mint a guppikat, csak nem olyan szépek.
2012. nov. 8. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
Én is úgy gondolom, ha ennyire nehéz az alap körülmények biztosítása jobb lenne valami kis rágcsáló. Azok is aranyosak, és a gyerekek is szeretik, forgácson meg zöldségen kívül nem kell nekik semmi, esetleg 1-2 wcpapír guriga :).
2012. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Zolka99 ***** válasza:
hable szerintem zebradánió szebb :D guppi olyan hülyén néz ki
2012. nov. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Hát, nekünk guppi meg zebra dánió van, már hosszú évek óta élnek szűrő nélkül. A guppik mondjuk cserélődnek, a zebrákat régen ikráztattuk, de amióta én elköltöztem, nincsenek, így tuti ugyanazok a halak. Én nem is gondoltam volna, hogy a zebrák ennyire hosszú életű halak, talán 2005-ben vagy 6-ban vettük őket. Nem pipáznak, úgy tűnik, a vízinövények elég levegőt adnak. De tényleg számít, mekkora az akvárium, nekünk elég nagy van.
2012. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
csodálom, hogy senki nem merte javasolni a bettákat. én még nem tartottam őket, de abból amit olvastam róluk, heti 50 % vízcserével elvileg kis akváriumban is lehet tartani nem? mondjuk itt tényleg az a kérdés, hogy a túlélésre játszunk, vagy arra, hogy jól érezze magát az állat.
2012. nov. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
igen. meg aranyhal is túlél 20 literesben valameddig, csak nem az a cél. Az állatok nem játékszerek még akkor sem, ha a gyerekeknek kell utyulimutyuliznivaló. Mint ahogy a gyerekek sem játékszerek, amivel persze mindenki egyetért.
2012. nov. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
csak elgondolkodtam a lehetőségeken. de igaz, ilyen feltételekkel felesleges a vizes témát erőltetni. jöjjön a hörcsög és mindenki boldog lesz.
2012. nov. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
0%
És az nem lenne jó hogy csak este zárás elött beteszed a szűrőt az ugye levegőztet is (általában) és akkor gyerekek érkezése elött kivenni ?
2012. dec. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi! Ékszerteki lett!
2013. jan. 4. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!