Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lattatok ezt az allatkinzast?

Csenge88 kérdése:

Lattatok ezt az allatkinzast?

Figyelt kérdés

Most talaltam ra az oldalra...szerintem kene valmit tenni ellene...kinozza a halait es meg le is irja...amibol egyesek akar "tanulhatnak is"


itt van a link: [link]


2012. nov. 21. 09:46
1 2
 1/19 bamboochatheone ***** válasza:

Én a múltkor egy hasonló naplót olvastam csak bettával, gömbakváriummal, betegségekkel és persze kötelező hullással.

Rettenetes.

2012. nov. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ok...de nem lehet tenni valamit ellene?
2012. nov. 21. 09:55
 3/19 bamboochatheone ***** válasza:

Nem nagyon. Aki szerint a boltos az isten és ő mindig mindent tud az már menthetetlen. Hiába mondod meg neki hogy 30 liter alatt nem lehet halat tartani úgyis megmagyarázza hogy az ismerősének az ismerősének az ismerőse is úgy tartott három aranyhalat 12 literben hogy se szűrő se levegőztető se semmi csak piros kavics meg műnövény és így is élt 1 évet.

Most végigolvastam ezt a naplót is és nem lepett meg a végeredmény, bár kicsit sajnálom hogy nincs leírva mekkora akváriumban tartotta.

2012. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 bamboochatheone ***** válasza:
Megtaláltam a megoldást(sajnos): ekem egy 56 l-es akváriumom van,és vettem bele 40 guppi-t,10 neon hallal,2 algázóval és 2 páncélos harcsával.
2012. nov. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
csoro beteg anya guppit lehuzni a wc-n...szomoru:(...es ez a "nagy kihalas" dolog...nekem ugy tunik, hogy ez egy elkenyeztetett gyerek...es nem fogja fel a helyzet sulyossagat...szerintem neki max pluss guppikat szabadna odaadni...mert ezekkel is ugy banik:(
2012. nov. 21. 10:10
 6/19 anonim ***** válasza:

Megkeresheted az elérhetőségét és megírhatod neki, hogy mi a probléma, hogy mit csinál rosszul.

Mert ez így tényleg borzasztó, viszont azt vedd figyelembe, hogy egy fiatal gyerekről van szó, aki még írni is alig tud... Biztos nem rossz szándékú, csak tompa egy kicsit.

2012. nov. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
amugy szerintem az allatkereskedo azota lecserelte a kocsijat
2012. nov. 21. 10:15
 8/19 anonim ***** válasza:

Deciméterben méri az algázó méretét, de cuki :D


Teljesen egyetértek Murral. Stílusából ítélve max 14 évesnek tippelem a weblap gazdáját, szerintem fogalma nincs mi fán terem a vízminőség meg a túltelepítés. Szóval szerintem nem tudatosan kínozza a halait. Éppen emiatt nem "leoltani" kéne, hanem tanácsot adni neki: az ő szintjén elmagyarázni, hogy hol szúrta el a dolgot. Esetleg elnavigálni a diszhal.info-ig és az akvarista.hu-ig (ha elég nagy ahhoz, hogy saját weblapja legyen, akkor egy fórumreget megengednek neki a szülei, nem?)

2012. nov. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Frontosa ***** válasza:

Ez a rész hatalmas, főleg a végkövetkeztetés:

,,A guppi rajban élő hal.Ezért minimum 12-őt kell együtt tartani.De ha 10-nél kevesebben vannak,akkor hajlamosak a betegségekre! Ezt saját tapasztalatból írom. Nekem egy 56 l-es akváriumom van,és vettem bele 40 guppi-t,10 neon hallal,2 algázóval és 2 páncélos harcsával. A guppi-k ból csak 4 db maradt...Ez azt bizonyítja,hogy túl sokat sem szabad egyszerre venni!!"

Az e-mail címéből gondolom, hogy csak 13 éves, de azért ez mégiscsak durva.

Üdv,

2012. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez egy szerencsétlen hje.
2012. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!