Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért raknak hamut a halkajába?

Mért raknak hamut a halkajába?

Figyelt kérdés
2012. nov. 22. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Méregtelenítés?


Ezt honnan veszed?

2012. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom, csak az összetevőket néztem ezekben a kajákban:


Sera vipan baby: nyershamu 11,7%


Fix ivadék haltáp: hamuanyag 9%.

2012. nov. 22. 17:42
 3/7 A kérdező kommentje:
Szoktam etetni vele a kis halaimat, de nekik mért jó hogy hamut is kell enniük?
2012. nov. 22. 17:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Amit te olvasol, az az összesített elemzése. A 45% nyersfehérje is ilyenekből áll össze, hogy halliszt, meg tojáspor meg kagylóliszt meg ilyenek fehérjetartalma.


Szóval az én olvasatom szerint nem adják hozzá, hanem alapból van benne valamennyi (pl. hallisztben, halmelléktermékben csont, kopoltyú, pikkelyek formájában) meg készítés közben keletkezik. Állítólag nem teljesen ballasztanyag, mert van benne ásványi anyag meg nyomelem, ami fontos a halaknak.

2012. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt nem beleteszik, ez egy kifejezés, azokat az anyagokat hívják így, amik megmaradnak azután, ha 600 fokon elégeted, szóval az összes ásványianyag tartalom.
2012. nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Így van, bár én 500 fokot ismertem.

" A szerves alkotórészek 500 °C-on való elégetése után visszamaradó ásványi anyagok mennyisége." (Bíró-Lindner)

2012. nov. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hja? :D
2012. nov. 23. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!