Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mikor mehetnek bele a halak?

Mikor mehetnek bele a halak?

Figyelt kérdés

Új akváriumunkat 2012. november 10-én, szombaton indítottam el. 108 literes, két Fan-2 szűrő, 2×18W világítás, növények: Valisneria, Microsorium és Cryptocornia LDW.

13-án, 18-án és ma is öntöttem bele a régi akváriumból vizet (alkalmanként kb. 2-2 litert), illetve 18-án belemártogattam a szűrő szivacsát a lecserélt vízbe.

Több kérdésem is lenne!

1. A berakott szőlőgyökér bepenészesedett, mit csináljak vele?

2. Van az akváriumban valami barna trutyi, ami lerakódott a növények leveleire és a kövek egy részére. Ez a fából, vagy a gyökérből mosódott ki vagy alga?

3. Eredetileg trópusi halakat szerettünk volna, de van két kicsi aranyhal (5 cm) a rokonságban, amik egy 20 literes akváriumban szenvedtek. Egyenlőre őket fogjuk befogadni, amíg ki nem növik az akváriumot (utána egy kerti tóba mennek majd). Mikor jöhetnek az új akváriumba és kb. mekkora méretnél növik ki ezt az akváriumot?

4. Szeretnénk egy ancit is venni, ami az aranyhalak távozása után maradna. Őt az aranyhalak előtt kellene berakni. Mikor mehetne bele?

Előre is köszi a segítséget!



2012. nov. 24. 09:45
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%

1. Nyugodtan vedd ki, és simán mosd le egy körömkefével.

2. Valószínű barnaalga, ami ilyen friss akváriumnál természetes, majd eltűnik.

3. Tavasszal amikor már 13-15 fok körüli a víz a tóban akkor már kirakhatod őket(és ki is kell mert nem tudnak normálisan nőni). Amúgy arra számíts hogy az aranyhalak le fogják zabálni a növényeket.

4. Az ancit rakjátok be először majd utána a két kis aranyhalat.

És hogy a főkérdésre is válaszoljak: egy hét múlva mehet bele az anci, és azután kb 3 nap múlva az aranyhalak.

2012. nov. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ha hétfőn venném meg az ancit, akkor mehetne bele? Addigra 16 napos lesz már az akvárium és a szakkönyvekbe 14-21 nap van írva.

Mikor kell majd az első vízcserét megejteni?

Illetve az anci eszi a barnaalgát?

2012. nov. 24. 19:47
 3/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Ha még eddig nem volt vízcsere akkor holnap este mindenképpen csinálj egyet. Hétfőn pedig mehet bele a hal.(anci)
2012. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen pontosan úgy tedd ahogy az előttem lévő írja de ha nem jön le a penész körömkefével akkor ne ragd be .bár az ancinak kell vmi gyökér

az aranyhalat semiképpen ne tarsd egy aksiba a trópusi halakkal

és szerintem az anci megeszi a barna algát

bár én nem vagyok még gyakorlott akvarista de az alapokat tudom

kérdezhetsz bátran

2013. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!