Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő vagyok! Aki ért az...

Kezdő vagyok! Aki ért az akvarisztikához az tudna segíteni? Akváriummal kapcsolatos kérdés! Milyen halak mehetnek bele, hány db? Vagy még nem mehetnek bele? Többi lent!

Figyelt kérdés

Vettem egy komplett 210l akváriumot állvánnyal! Már raktam bele kavicsod, igazi növényeket és műnövényeket is(igaziból több van) Valamint ilyen kerámia búvóhelyek is vannak benne! Ma a 3. hete, hogy az akvárium megy üresen halak nélkül! (úgy értem, hogy víz van benne és a szűrő forgatja 3hete)

Ma szabadnapos vagyok és halakat akarok venni. De viszont az eladókba nem bízok, hogy mit mondanak! Ti milyen és mennyi halat raknátok bele?


2012. szept. 25. 07:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen akváriumot szeretnél? Én a kis raj halakat szeretem, nekem (főleg) 20 neon 20 zöld neon 15 pentazona változó mennyiségű endler guppi 4 Neolamprologus meleagris 10 zebra dánió 4 kuli, 6 páncélos harcsa 6 ramirezi 15 Rasbora heteromorpha 2 söprögető garnéla 3 sziámi (1 fiú két lány)

vagy 40db Red cherry garnéla

Ez a felálás 4 éve működik 500l-ben.......

2012. szept. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
55%
Teljesen tapasztalat nélkül lehet, hogy jobban jársz az elevenszülőkkel: Kardfarkú, guppi, Black Molly, platti, ezekkel inkább az a baj, hogy túl szaporák. Az első válaszoló által emlegetettek is jó strapabíró készlet, bár én speciel a garnélákat kezdetben nem javaslom (a rákok általában kényesek, igaz, legfőképp az oxigénre).
2012. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
amúgy ez a 210l mekkora? mert így nagynak tűnik de gondolom nem rakhatok bele akármit:D én különlegesebb ritkább halakara gondoltam:D
2012. szept. 25. 08:42
 4/7 bamboochatheone ***** válasza:
Engem már kezd érdekelni mekkora szűrő van benne.:D Leírnád milyen fajta?
2012. szept. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

Vélhetőleg rakhatsz bele akármilyen, üzletben kapható halat, mindenesetre nem árt előre tájékozódni arról, hogy mekkorára nő. Ne vegyél túl sok halat, a mutatósabbakból 20-30 liter vízigényt számolj egyre, a szokásos apróhalaknak is illik 10 literrel számolni induláskor, úgyis szaporodnak, és kevesebb jut.

3 hét alatt a csapvíz akkor is elfogadható lesz, ha csak állni hagyod. Viszont némely halaknál gondot jelenthet a víz keménységi foka. Ha valami különlegességre vágysz, akkor nincs mese, utána kell olvasni, és szükség esetén adalékokkal beállítani a PH-t, a puszta szűrés nem elég.

Ha nem akarsz tömeghalakat venni, vannak mindenféle nagyon színes afrikai tavi sügérek, ilyen-olyan harcsák, vitorláshalak, gurámik, rafinált fazonú aranyhalak (bár én történetesen jobban kedvelem a legegyszerűbb formájút, esetleg fátyollal). Érdemes betervezni a halak természetét, voltaképpen azt is illene figyelembe, hogy természetes körülmények között melyek élhetnének együtt, de ez talán túlzó igény: az akvárium az akvárium és kész, tehát minden világtájról összehordott halak közössége, nem pediglen hitelesen fölépített biotóp (hacsak nem célzod meg, hogy az legyen, de ez már kissé más műfaj).

Egyébként azt javaslom, hogy ne akarjál elsőre csodahalakat, inkább próbáld kitapasztalni az az akvárium (mint rendszer) működését. Kétszáz literen már bőven megvalósítható, hogy szűrő és szellőztető nélkül is fennmaradjon, mint egy valódi tavacska (persze nem árt, ha az is van készenlétben).

2012. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
most lehet nagy butaságot írok de ez van a dobozán: EHEIM Professionel 3 - EHEIM 2073 külső szűrő szűrőtöltettel páromtol majd pontosan megkérdezem h milyen is:D
2012. szept. 25. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:

- pumpateljesítmény: 1050 l/h

- szűrőűrtartalom: 5 l


Tegyél bele 2db vitorlás halat, 8db karcsú díszmárnát, 6db fekete tetrát, meg 6db törpeszívóharcsát algaevőnek.

2012. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!