Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz ph csökkentése, de hogyan?

Víz ph csökkentése, de hogyan?

Figyelt kérdés

hali


mivel már elég sok kérdést kiírtam, így szerintem a többség már kb tudja, hogy milyen kütyük és élőlények vannak a 112 literesemben :) de ha kell kérdezzetek és leírok mindent :) na de a kérdések:


ma is, mint minden vízcsere előtt és után ph-t és keménységet mértem (csapvizet is). a keménység mindig változik annak függvényében, hogy az adott napon épp mennyire kemény a csapvizem. ma 13 volt csere után és 11 előtte. tudom, hogy az ion cserélt vízzel lehetne játszani de ma nem igazán volt kedvem számolgatni az arányokat így simán fele-fele arányban töltöttem fel a leszívott részt. innen ered az első kérdésem, nagyon ártalmas a halacskáknak valamint a növényeknek ha 10 és 14 között változik a keménység?


na de nem is ez a fő gondom hanem: 8,5 körül szokott ingadozni a ph szint. ez nekem nagyon magasnak (lúgosnak) tűnik. vettem is jbl ph minus-t de az előírt adagolást betartva nem művelt komolyabb eredményeket...valami biztosabbat szeretnék, ami hosszú távon és fixen lenyomja a pht és nem kell havonta 2-3 flakonnal vennem, hogy észrevehető hatása legyen :) és a legfontosabb, hogy természetes módon szeretném elérni a ph csökkenést.


minden tanácsnak örülök és minden tippet nagyon szépen köszönök :)



2012. nov. 24. 14:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%
A keménységnek semmi köze a halak életéhez a tengervíz többszáz nK fokú és rengeteg hal él benne. A 8,5pH-t meg nem értem mert elég sok nátriumhidrogénkarbonátnak kell benne lenni hogy annyi legyen az meg már gyógyvíz.Mivel tudod a 8,5pH-t mérni?Biztos hogy jó azeredmény?
2012. nov. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ilyen neptun csepegtetős tesztem van (hable javasolta, hogy ilyet vegyek ezért ilyet vettem:)). és a szín mintákból arra tippeltem, hogy mivel 7,5nél jóval sötétebb a színe ezért arra tippelek, hogy 8-8,5 körül lehet :S van itthon lakmusz tesztem is (anno még kémia órára vettem) azzal is mérjem meg szerinted?
2012. nov. 24. 14:44
 3/19 A kérdező kommentje:
csak ugye 7,5nél van vége a színmintáknak. csinálok lakmusz papíros tesztet is szerintem az sose tévedett kémia órán.
2012. nov. 24. 14:45
 4/19 anonim ***** válasza:

Co2 rendszerbe nem akarsz befektetni? Azzal lejjebb menne a ph.

Ha nem, akkor sósavval kell mindig beállítani a cserevizet.


De szerintem egészségesebb lenne a co2, mert megfelelő co2 szintnél, 10-14-es karbonát keménységnél 7-7,4 körüli ph szokott lenni.

2012. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha van alkoholos fenolftalein oldatod az jobban mutatná ugyanis az 8,2pH-nál piros lesz, nekem gyanús hogy nem fog mutatni.
2012. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
na megcsináltam a lakmusz tesztet. azzal pedig 7-7,5 körülire jött ki. most akkor melyik lehet a pontosabb érték? direkt ki is írtam ide anno kérdést mielőtt megvettem a víztesztet és azt a választ kaptam, hogy a cseppentős a pontosabb ezért azt vettem végül...
2012. nov. 24. 15:06
 7/19 anonim ***** válasza:
A fenolftalein nagyon pontos és lehet kapni pH mérő papírt is azok is nagyon pontosak, többféle is van.
2012. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
a lakmuszpapír is ph mérő papír. van egy olyan érzésem, hogy inkább annak hiszek. pedig előírás szerint csepegtetek a csepegtetőssel is...na de mindegy marad a jó öreg lakmuszpapír...
2012. nov. 24. 15:17
 9/19 Platypus ***** válasza:
A pH hatékonyan csak úgy csökkenthető, ha a vízből ELTÁVOLÍTOD azokat az anyagokat, amik az emelkedését okozzák. Ez pedig főleg a változó keménységet jelenti. Ha már van gyantád és foglalkozol a lágyítással, akkor egyszerűen csak fokozatosan több lágyvizet kell használnod és kevesebb csapvizet. Ez szépen le fogja vinni a pH-t, stabilan és biztonságosan, ami a savazásról már nem mondható el.
2012. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
na akkor mi az a gyanta? :O
2012. nov. 24. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!