Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Víz ph csökkentése, de hogyan?

Víz ph csökkentése, de hogyan?

Figyelt kérdés

hali


mivel már elég sok kérdést kiírtam, így szerintem a többség már kb tudja, hogy milyen kütyük és élőlények vannak a 112 literesemben :) de ha kell kérdezzetek és leírok mindent :) na de a kérdések:


ma is, mint minden vízcsere előtt és után ph-t és keménységet mértem (csapvizet is). a keménység mindig változik annak függvényében, hogy az adott napon épp mennyire kemény a csapvizem. ma 13 volt csere után és 11 előtte. tudom, hogy az ion cserélt vízzel lehetne játszani de ma nem igazán volt kedvem számolgatni az arányokat így simán fele-fele arányban töltöttem fel a leszívott részt. innen ered az első kérdésem, nagyon ártalmas a halacskáknak valamint a növényeknek ha 10 és 14 között változik a keménység?


na de nem is ez a fő gondom hanem: 8,5 körül szokott ingadozni a ph szint. ez nekem nagyon magasnak (lúgosnak) tűnik. vettem is jbl ph minus-t de az előírt adagolást betartva nem művelt komolyabb eredményeket...valami biztosabbat szeretnék, ami hosszú távon és fixen lenyomja a pht és nem kell havonta 2-3 flakonnal vennem, hogy észrevehető hatása legyen :) és a legfontosabb, hogy természetes módon szeretném elérni a ph csökkenést.


minden tanácsnak örülök és minden tippet nagyon szépen köszönök :)



2012. nov. 24. 14:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A 9-es téved! kationcsrélő műgyantával csak a Ca Mg ionokat lehet eltávolítani nem a lúgosságot okozó sókat ami itt csak NaHCO3 lehet, ha valóban 8 fölött van a pH!A kérdező azt állította hogy lúgos a víz, azt ioncserélő gyantával pont nem lehet kezelni hacsak nem erősen savassal ami sósavval van regenerálva akkor meg savas lesz az egész víz! Átesne a paci másik felire!
2012. nov. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
hmmm...ezt már tényleg nem értem. az egyik teszt szerint elvileg 8 vagy fölött van a phm, a másik szerint pedig 7 körül van.
2012. nov. 24. 16:38
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom. Én méregettem a ph-kat digitális ph mérővel.


Volt egy lágy vizem alapból pH 6.5,

Beleöntöttem Pro Fito-t, fölment 7-re.

Beleöntöttem liqui carbo-t, és felment 7.2-re, mondom anyád, annak savasítani kellett volna.


Aztán megcsináltam újra, másik löttyökkel.

Volt a lágy vizem pH 6.5

Beleöntöttem GA Macro + GA micro-t és nem változott semmit.


Egyébként az ioncserélt víz önmagában (rég mértem, de az) pH 5.5 volt, a csapvizem önmagában volt pH 8. - ha ezt a kettőt összeöntöm pH 7 körül lesz.


Így azt gondolom, hogy valamelyik folyadék amit te beleöntesz, az állítja el nálad, vagy pedig az is lehet, hogy 7 körül van, csak nem jól mérted. Harmadik lehetőség, ha van egy két kő az akváriumban, az is meg tudja emelni a ph-t.

2012. nov. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mérd meg úgy, hogy csak csapvizet és ioncseréltet üresen, löttyök nélkül. Aztán amit szoktál beletenni, mittudoménmiket, öntögesd hozzá egyenként, és mérd meg úgy is.
2012. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Platypus ***** válasza:

Csakhogy én nem kationcserélő, hanem kevertágyas akvarisztikai gyantára gondoltam. Ami kvázi desztillált víz előállítására képes. Mivel a kérdező ioncserélt vizet önt az akváriumába, azt gondoltam, ezt használja. Ha 112 literbe tölt fele-fele arányba ioncseréltet és csapvizet rendes vízcserekor, akkor nekem evidensnek tűnt hogy otthon készíti, mert készen venni ennyit drága és macerás. De akkor tévedtem.


De azt továbbra is fenntartom, hogy ez a legpraktikusabb módszer a pH csökkentésére. Az RO ilyen kis mennyiségnél még nem éri meg, hetente cipelni 15 liternyi vizet meg drága és kényelmetlen.

2012. nov. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ebbe nekem pH 7.8 most mértem meg, az még nem vészes egyébként, meg van benne hal is, növények is, látod.


[link]

2012. nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

hát mi hónap elején mindig bevásároltunk eddig :) de akkor mindjárt írok is neked, hogy világosíts már fel :)


és igen van benne 2 db folyami kövem és egy kerámia bujkálóm ezek is okozhatnak ilyesmit? a köveket ecet és sósavtesztnek is alávetettem ha ez jelent valamit...


köszi a tippet hable, akkor majd méregetek, hogy mi mit csinál. bár eddig a profitoról és a carboról ilyesmit nem olvastam, hogy lúgosabb lesz tőle a víz...de sose lehet tudni alapon megmérem majd.

2012. nov. 24. 20:29
 18/19 anonim ***** válasza:

Én sem olvastam, csak ezt mértem. Mert úgy nincs rájuk írva semmi a ph-val kapcsolatban.


A carbo-ról csak azért feltételeztem volna hogy savasít, de ez a kék lötty ez nem. Ebből is látszik hogy ez nem igazi CO2. Az easy carbo-t viszont nem próbáltam ki, mert olyanom nincs most itthon.

2012. nov. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

hmmm...akkor mindenképp lemérem majd a dolgot, hogy mégis melyik lehet a ludas. erre tényleg nem is gondoltam, hogy ezek lehetnek a dolog hátterében.

viszont azt továbbra sem értem, hogy kaphatok eltérő adatot a csepegtetőssel és a lakmusszal...elvileg azért kb azonos értékeknek kellene kijönnie...

2012. nov. 25. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!