Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 30l-es akváriumba tarthatok...

30l-es akváriumba tarthatok halakat garnélák mellett?

Figyelt kérdés

Van egy 30x30x35 cm-es akváriumom, most rendezem be. Red Cherry vagy Yellow garnélákat szeretnék benne tartani. Egyik kérdésem a következő: tartható egy ekkora akváriumban garnélák mellett egy csapat (5-6 db) nanohal?

Én Boraras Urophthalmoides-ra vagy Amanda lazacra gondoltam, és mellé még 2-3 db törpe páncélosharcsára, vagy törpe szívóharcsára.


Szerintetek ez már nagyon megterhelő az akváriumra nézve?


A másik kérdésem a garnélákkal kapcsolatos. Elvileg leállnak a szaporodással, ha elérik azt az egyedszámot, ami az adott akváriumban még jó nekik. Ha vannak mellettük nanohalak, akkor ez a szám elvileg kevesebb lesz? (bocs, ha hülyén hangzik a kérdés)


Válaszokat előre is köszönöm.



2012. nov. 25. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 35 literben van 10 Boraras Merah red cherry garanciákkal immár 1 éve, és még nem volt baj, igaz egy Atman AT 3335-tel szűrök.
2012. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Inkább 40 literhez tennék halakat, 30-hoz annyira nem erőltetném.

Ha teszel, akkor is inkább csak a boraras-okat, harcsákat ne.


Nincs olyan, hogy leállnak a szaporodással, így a kérdés folytatásának sincs értelme.

A túlszaporodás kontrollálását neked kell megoldanod!

És igen, kevesebb garnélát tarthatsz, ha halakat is tartasz.

2012. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, ha elérnek egy bizonyos létszámot, ami az adott helyen még épp megfelelő nekik, alábbhagy a szaporulat. Persze nem áll le teljesen, csak jelentősen visszaesik a gyakorisága.
2012. nov. 25. 20:02
 4/7 anonim válasza:

Olyan kis helyen a halak megeszik a kisgarnélákat. A neon nagy mozgásigényű rajhal, 70 L-től tartható!


[link]

2012. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy leállnak a szaporodással. Hanem ha túl sokan vannak a fele megdöglik. Ők nem gondolkodnak, csak szaporodnak. Így a túlszaporulatot érdemesebb inkább eladni.
2012. nov. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És egyébként aki megdöglik azt megeszik a többiek, de azért nem kéne megvárni hogy elkezdjenek dögledezni ammónia mérgezésben.
2012. nov. 26. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat.


4. válaszoló: nem akartam neonhalat melléjük tenni, tudom, hogy nekik nagyobb hely kell.


hable: akkor ezek szerint tényleg rosszul tudtam. A túlszaporulatot egyébként hol érdemes eladni? Az akvarista.hu-n láttam fenn piacteret, még ezen kívül esetleg? Az akvarisztikai boltokban mennyire érdeklődnek a garnélák bevétele iránt?


Ja, és még valami: abban az esetben, ha nem tudjátok eladni a garnikat (egyszerűen senkinek se kellenek az adott időben), ti mit csináltok velük?

2012. nov. 26. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!