Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 35 l - es akváriumba hány...

Hektor98 kérdése:

35 l - es akváriumba hány garnélát vegyek, hogy jól érezzék magukat? (6 hal mellett)?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
10 bőven elég, mert szapora kis állatok és ha kicsi halakkal tartod őket, akkor szaporodnak is. Gyorsan :)
2010. szept. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy darab kb. mennyibe kerül?
2010. szept. 18. 21:33
 3/9 A kérdező kommentje:
és milyen fajtát ajánlsz?
2010. szept. 18. 21:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ekkora akváriumban szerintem red cherry garnélák mutatnak jól ők édesvízben is tudnak szaporodni és a nevéhez híven szép pirosak valamint nem nagyok 2-3 centi és nem lesz aránytalan. Ha nem szeretnél szaporulatot akkor még az amano garnélák jöhetnek szóba ők csak sós vízben szaporodnak viszonylag igénytelenek is és átlátszóak aminek köszönhetően jól szemügyre veheted a szervei működését. A lényeg, hogy sok növényed legyen ahol biztonságban érezhetik magukat. A red cherry olyan 300 körül van az amano 500. Én ezt a két fajt ajánlanám és sok sikert!
2010. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bumble bee tetszik nekem a legjobban:

[link]


innen a piros a red cherry, meg van az a zöld, azt is könnyű tartani:

[link]


meg van olyan is hogy sárga fekete csíkos, az tigris garnéla, azt is könnyű tartani:


[link]


Sőt ezeket együtt is tarthatod.



--------------------------------------------------------

Aztán van a többi garni, mint pl a Crystal red, de ez drága, és könnyen megdöglik, szóval ilyet ne vegyél:


[link]

2010. szept. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl a red + bumble az egymással nem párosodik, tehát nem lesznek keverék színek mert ez két külön faj.


De jávai mohát mindenképp rakjál be nekik, abba rakják a petéket, és akkor tudnak szaporodni. Remélhetőleg a halak nem eszik meg a petéket, és akkor tényleg lesznek kis rákok hamar. 2-3 hónap alatt 6-ból lesz legalább 40 db garni, ha minden jól megy :)

2010. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én red cherryt tartok, azt nagyon könnyű beszerezni, én ingyen jutottam hozzá, és pl. akvarista.hu-n te is találhatsz így, vagy nagyon olcsón. Van külön garnéla topic. Boltban is szinte csak ezt a fajt árulják, az előbb említett fórumon viszont drágábban ugyan, de rengeteg érdekeset találhatsz. Sok sikert hozzájuk:)
2010. szept. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2010. szept. 19. 12:40
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az amano sokkal nagyobb, mint a red cherry, de 35 literben lehet tartani. Neocaridinnából van több színváltozat, a Yellow Fire szerintem legalább olyan szép, mint a Red cherry.

Az amano és neocaridinák között van méretben a Pinokkió garnéla (Caridina gracillirostris). Tartása semmilyen nehézséget nem okoz.

2010. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!