Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes-e külső szűrő?

Lala6 kérdése:

Érdemes-e külső szűrő?

Figyelt kérdés
gondoltam egy házi külső szűrőre mert az eheim 2213 440l/h tud és a 200l aksiba harmat gyenge.tudnák ingyen egy 120l-es fémcsatos hordót és arra gondoltam abból csinálnák egy külső szürőt.Szerintetek van értelme ekkorából vagy jobb lenne ha kisebb.

2012. nov. 26. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát az marhanagy, nincs annyi szűrőanyag a világon amivel meg tudnád tömni. Még egy 30 literes hordót se tudnál telerakni szűrőanyaggal.
2012. nov. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Semmi értelme, 120 litert nem is nagyon tudnál jól megcsinálni.

Az eheimnek van egy 3 literes tartálya, ami -ha nincs túltelepítve az akvárium- akkor biológiailag simán meg tud szűrni 200 litert.

Egy jó erős belsőszűrő kéne még, azzal rendbe tehetnéd a szűrést.


Akár egy ilyen:

[link]


Ez + 1 liter szűrőtérfogat, és a vizet is megmozgatja rendesen.

2012. nov. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
van egy belsőm egy resun sp 3800 ami 2000l/h tud csináltam rá spagetti tartóból töltetet és raktam bele biolabdát kerámiagyűrűt meg perlonvattát.1 óra elteltével olyan gyönyörű volt a viz majdnem lepetéztem:-)
2012. nov. 26. 18:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a szat gyantát is, az is sokat javít optikailag.
2012. nov. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
gondoltam rá de az égegyatta világon nem találok sehol.Szombaton is tettem fel egy kérdést de sajna nem jött rá válasz mert a resun gyárt olyan külső szűrőt is amin nincs szivattyú és arra gondoltam rákötöm a vízfelszín áramoltatóra és lenne még egy külső csak nyomoágról de nem tudom működne-e ez a külsö resun bf-1000.A méret 120*430 nem tudom ez hány liter lehet amúgy az ár nem is vészes 12700 szürőtöltettel együtt sajna nem tudom hogyan lehet linket csinálni úgyhogy nem tudok képpel szolgálni.
2012. nov. 26. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!