Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy oldjam meg a víz keringet...

Hogy oldjam meg a víz keringetését?

Figyelt kérdés

Egy 54 literes akváriumom van, a szűrő ami hozzá van lefelé tolja a vizet. Egy belső-külső hibrid, neten semmit se találtam róla, így a teljesítményéről sem tudok semmit. Az egész olyan, hogy ki van alakítva egy hely az akvárium tetején ahová be lehet illeszteni. Egyik felén egy cső jön le, ez szív. 3 "fakk" van benne, az elsőben kerámiagyűrű, a másodikban perlonvatta meg egy zsák aktívszén, a harmadikban pedig biolabda. A túloldalán meg lefele csobog a víz. Ezen kívül egy szivacsszűrő üzemel benne. Mivel ennyi minden benne van, nem nagyon akarnék mást beletenni. Egy Aquael fan minim van még itthon, de már mint említettem sok a "kütyü".

Esetleg van ötletetek, hogy mit tehetnék vele? (meg esetleg, hogy hogyan deríthetem ki a szűrőm típusát?)



2012. nov. 12. 15:18
1 2
 1/13 bamboochatheone ***** válasza:

Mondjuk nincs ráírva valahová? Mert ez a leírásod alapján egy akasztós szűrő. A töltetek nem jók amiket használsz bele. A biolabda hajítófát sem ér a perlonvatta csak lefojtja az áramlást a kerámiagyűrű is lefogja és ha jó minőségű(siporax) akkor a végére érdemes berakni. Szóval úgy rakd a szűrőanyagokat hogy: 1. szivacs, 2. siporax(akár mini is), 3 sűrűbb szivacs esetleg egy kevés(!!) perlonvatta csak azért hogy kiszedje a sok kis apró részecskét amit a szivacs nem fog meg. Amúgy ha pár fotót feltöltenél akkor lehet könnyebben tudnánk segíteni.

Amúgy a szivacsszűrőt szerintem vedd ki és használd inkább az Aquael-t!

2012. nov. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem akasztós szűrő. (van az is)

Nincs rá írva, akkor nem itt tennék fel kérdést :)

Annyi van rajta, hogy R-040.

Pár fotó:

[link]

[link]

[link]

2012. nov. 12. 15:53
 3/13 bamboochatheone ***** válasza:

Nem jók a linkek, ajánlom hogy valami más képtárhelyet használj!

*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor kis türelmet, közvetlen Skydrive linkeket adtam amit csak én látok :)
2012. nov. 12. 18:58
 5/13 A kérdező kommentje:
2012. nov. 12. 19:07
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát ezekkel nem fogsz áramlást csinálni, mert mindkettő kifejezetten lassú, biológiai szűrésre van tervezve.


Én azt javaslom, hogy ebből a hibridből szedd ki a szűrőanyagokat, mert nem sok mindent érnek.

Az elsőbe úgy-ahogy elmegy a kerámia gyűrű, de jobb lenne ritka szivacs. A másodikba vagy közepes szivacsot, vagy siporaxot raknék. A harmadikba pedig sűrű szivacsot, vagy pl oda mehetne a perlon vatta. Vagy ha van elég hely, akkor mindkettőt.


Így kiiktathatnád a szivacsszűrőt, és betehetnéd helyette a fan minit. Elég gyatra a vízforgatása, de ha jó ritka szivacsot teszel bele, akkor talán nem folytja le annyira.

Azt is csinálhatod, hogy csak fél szivacsot raksz bele.

Vagy ha a hibrid szűrő elég nagy, és csak áramlás kell, akkor használd a fan mini fejét, mint egy power head-et, ne tedd rá az alsó szivacs tartó tartályt.


A fan minivel indítsd el a vízáramlást az aki egyik végéből, és a másik végén, ahol lebukik a víz, oda tedd a hibridet, ami szintén lefelé nyomja a vizet.

Így egymást erősítik.

Aztán variálhatod az elrendezést, ahogy a legjobb...

A lényeg, hogy mozogjon a víz, meg legalább nagyjából egy helyen álljon meg a mulm.

Összeszedni így se nagyon fogja egyik sem, de aljzatporszívózással, ha összegyűlik egy helyen, könnyen leszívhatod.

2012. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Esetleg van még egy noname szűrőm, sose használtam, kaptam (használt). Abból kiveszem a szivacsot és átrendezem a hibrid tartályát.

Akkor a fan minit meg berakom, a szivacs meg jó lesz tartaléknak. Vagy esetleg van értelme bent hagyni?

Gyakran olvastam itt, hogy túl szűrt akvárium nincs :D

Vagy gondolkodok egy külső szűrőn, pl eheim classic 2211, vagy tetratec ex 400, kb használtan ennyit tudok rászánni.

Esetleg Sacem Maraton 300, bár róla nem sok mindent tudok, a másik kettő "elismertebbnek" tűnik :)

Ha meg megvan a külső szűrő, akkor marad bennt a hibriddel és így talán helyem is lesz.

54 literben nem sok mindenre van lehetőség ugyebár :)

2012. nov. 12. 19:39
 8/13 bamboochatheone ***** válasza:
Ha tudnál szerezni egy Tetratec EX400-at az nagyon jó lenne. Ahhoz még berakod a Fan Minit és nagyon szép vized lesz.:D
2012. nov. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Esetleg egy Hydor Prime 10?
2012. nov. 12. 20:30
 10/13 bamboochatheone ***** válasza:
Kicsit kevéske a tartálya, nem is ülepítős és mindezek mellé hangos is...
2012. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!