Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ecsetalgás akváriumból halat?

Ecsetalgás akváriumból halat?

Figyelt kérdés

Szerettem volna venni ma egy ancit a boltban, de az akvárium amiben tartották tele volt ecsetalgával. Természetesen nem vettem meg.

De mivel egy álmos dunántúli kisvárosban lakom és ez az egyetlen akvarisztikai üzlet keresnem kell egy B tervet.

Szóval a kérdésem az, hogy ha megvenném a halat, akkor bevinné az ecsetalgát az akváriumomba?

Illetve van valami módszer (pl. karantén), hogy elpusztítsam az algát?



2012. nov. 26. 20:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Karantén.

De az ecsetalga csak akkor alakul ki, ha megfelelőek számára a körülmények, hiába viszed be a spórát. Ha jól szűrt az akvárium, egyensúlyban van, akkor nem lesz baj. De 2 hét karantén úgyis ajánlott a halnak.

2012. nov. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi Murr!


Még egy dologban kérném a tanácsodat. Van két kicsi aranyhalunk. Részletek itt: Mikor mehetnek bele a halak?

Berakhatom őket az új akváriumba az anci előtt? Ha igen akkor az ő akváriumukat (20liter) megkapná az anci két hétre.

2012. nov. 27. 13:47
 3/3 A kérdező kommentje:

Bocs most nézem, hogy nem jól írtam ki az elérhetőséget!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

2012. nov. 27. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!