Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen "lakókat" javasoltok...

Milyen "lakókat" javasoltok az akváriumba?

Figyelt kérdés

Még csak most fogom beüzemelni, de már ki kellene találnom, hogy milyen halakat/garnikat tegyek bele pár hét múlva.

60 literes, tetratec ex700 szűrő, remélhetőleg sok növénnyel.

Eredetileg garnikat akartam, és néhány nanohalat terveztem bele, de félek, hogy a garnik nagyon elszaporodnának :S

Milyen halakat tudnék még tartani benne?


2012. nov. 27. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Tarts olyan garnélákat, amik nem szaporodnak annyira.

Ez mondjuk a halakra is igaz!

[link]

2012. nov. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A törperazbórákból csak egyfajta "színűt" lehet csapatban tartani? Úgy értem írják, hogy 40 literre 6 hal. Akkor én 60 literben tarthatok pl 2-3 példányt ezekből?

Galaxy razbóra

Boraras brigittae

Kéksávos törperazbóra

Vagy azáltal, hogy más fajták, már nem fognak egy csapatot alkotni?


Illetve még 3-4 törpe szívóharcsát tennék be + valamilyen garnélát. (crystal red, vagy yellow fire?)

2012. nov. 27. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:

A brigitte-t azt felejtsd el mert az nagyon érzékeny, lágy víz kell neki


A Danio erythromicron + Galaxy Razbóra + Amanda lazac úgy ahogy összeáll egy rajba.


A Boraras Urophthalmoides az különcködik.

2012. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor fussunk neki újra. Hable, Te miket tartanál egy 60 literes, növényes akiban?
2012. nov. 28. 08:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem Hable vagyok és nem is kötözködni akarok, de állítólag a Danio erythromicron és a Galaxy Razbóra (Danio margaritatus)állnak olyan közel rendszertanilag egymáshoz, hogy képesek összeívni, én nem tartanám őket együtt. [link]


Nekem egy csapat galaxy-m van, ha nem bánod, hogy talajcirkálók, önmagukban is nagyon mókásak: a fiúk vagy egymással kötekednek vagy a lányoknak teszik a szépet (tényleg nem egy atomfizika szaporítani őket).

2012. nov. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!