Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sima akváriumban, milyen...

Sima akváriumban, milyen élőlényeket lehet tartani?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha van egy akváriumom amiben halakat tartok, miket tehetek mellé (rákfélék? csigák? kagylók? békák? más állat).

Lényeg hogy mindenképpen van benne hal, és ami amellet elfér. :)



2012. dec. 4. 16:34
1 2
 1/11 bamboochatheone ***** válasza:
Ez attól függ mekkora akvárium, milyen szűrővel és hogy most milyen halak/növények vannak benne. Ha ezeket megírod akkor lehet ajánlani.
2012. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Krokodilt.
2012. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, milyen halak vannak benne. Kisebbekhez mehetnek csigák, garnélák (sok fajta van, kezdésnek Red Cherryt ajánlom), törpe karmosbéka (ő csak olyanok mellé, amik nem férnek be a száján).


Láttam már együtt tartva tűzhasú gőtékkel is halakat, illetve pézsmateknőssel is. A teknőst azonban nem ajánlom.


De legegyszerűbb, hogy leírod, milyen halaid vannak, mekkora akváriumban. Ezen adatok nélkül nemigen lehet konkrét fajokat mondani.

2012. dec. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igazából még nincs meg az akvárium. De egy körülbelül 60 x 30 x 30- as akvárium lesz. Halakat még nemtudom. De ha mondtok jó párosításokat akkor ugy is tudok gondolkodni :)
2012. dec. 4. 16:50
 5/11 anonim ***** válasza:
Törpe karmosbékát lehet tenni halak mellé.
2012. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

60x30x30, tehát 54l-es akvárium lesz.


Én ekkora helyre kezdésnek guppikat ajánlanék, azokból is csak hímeket, nehogy túlszaporodjanak. Szép színes kis halak. Belőlük mehetne mondjuk 10-15 db. Aztán lehetne fenéklakó hal mellettük, mondjuk törpe páncélosharcsa. Belőlük 4-5db. Halból ennél többet nem ajánlok.


Ha nem teszenek ezek a halak, amiket írtam, menj fel a diszhal.info-ra, ott sok fajt találsz, részletes leírással, többek között azt is, hogy mekkora hely kell nekik (hány l-es akvárium).


Viszont melléjük mehetne pl. maláj tornyoscsigából 2-3 db, ők úgyis szaporodnak majd. Vagy afrikai zebracsiga, süncsiga. Itt találsz leírást róluk: [link]

És ha ez nem elég, egy csapat garnéla is színesítheti az akváriumot. Itt sok fajtát találsz: [link]

Kezdésnek a Red Cherry-t, vagy a Yellow Fire-t ajánlom. De velük is vigyázni kell, mert szaporodik, és előbb utóbb szelektálni kell majd az állományt. Ha olyan garnélát akarsz, aminél a szaporodás nem gond, választhatod az amano garnélát, vagy a legyező garnélát. Ezek egyrészt nagyobb testűek, másrészt viszont édesvízben nem szaporodnak.


És persze még vannak a rákok. A törpe narancsrák (CPO) rendkívül jópofa kis állatka, de elég húzós ára van (2000ft körül darabja).

A törpe tarisznyarák is szép állat, de az egyes híresztelésekkel szemben nem nagyon kedveli a társaságot, előfordulhat, hogy rátámad a kisebb halakra. És kell neki szárazföld is, tehát akvaterrárium.


Ennyi egyszer talán elég lesz, remélem tudtam segíteni. Ha kíváncsi vagy még valamire, kérdezz csak.

2012. dec. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

ó köszönöm szépen, sokat segítettél :)

arra lennénk kiváncsi hogy békákkal mi a helyzet?

2012. dec. 5. 09:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Karmosbéka és törpe karmosbéka se jön ki a vízből, így ők tarthatóak akváriumban.

Mivel kisebb halak férnek csak el 54l-ben, így a törpe karmosbéka lehet a megfelelő választás. Eléggé elterjedt állat, sok kereskedésben beszerezhető.

De nála is figyelni kell arra, hogy ami a száján befér, azt kajának fogja nézni. Célszerű ezt figyelembe venni halakkal való együtt tartásnál.

2012. dec. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
én nem ajánlanám azt a 10-15 guppit mert csoportosan a himek agreszivek lehetnek ami téged nem érint de egymásra támadhatnak...nekem is van akvarjumom kupikkal es egyszer megtortent hogy megettek egymast.(9-14 him guppim volt es egy honappal kesobb mar csak 4 maradt)
2012. dec. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Régen nekem is volt akváriumom elég sok guppival, de ott volt vegyen hím, és nőstény is. Igen gyorsan szaporodnak. Elsősorban nem guppikra pályázok, hanem inkább egy pár szép halra :)
2012. dec. 5. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!