Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen élőlényeket lehet...

Milyen élőlényeket lehet tartani egy 10l-es akváriúmban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 06:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Bettát (sziámi harcoshalat). Más halaknak ennél jóval nagyobb akvárium kell.
2009. máj. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%
A sziámi harcoshalakkal vigyázz, mert megölik(!) egymást... múltkor néztem a TV-ben. Tök mindegy, hogy a hal hím vagy nőstény, megkűzd a többi hallal a dominanciáért, ezért tartják őket külön, akár befőttesüvegekben (pl. boltban).
2009. máj. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
LOL:D Ki mondta hogy tartsa együtt őket? Még szép hogy csak 1 darabot lehet tartani 1 akváriumban, ezt szerintem minden halimádó tudja. Nekem is 1 van, egy 20 literes akváriumban. Aki összeteszi őket az hülye.
2009. máj. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%

Akkor én nagy barom lehetek,mert nem kínzom az egedülléttel a halaimat.Anyádék mért is szültek bele a nagyvilágba,miért nem egy gumiszobába ahol mindig egyedül lehetsz?

Amugy a kérdésre válaszolva,elég kicsi ez az akvárium,de a sziámi harcoshal elviseli,de szűrőt tegyél bele mert beposhad a víz,és egy idő után beledöglik,abba a dzsuvás vízbe.(A harcoshal mellé ne tegyél mégegyet,mert agresszív.)

2009. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Te normális vagy? Mi az hogy nem kínzod egyedülléttel? Egy bettának nem kínzás, az lenne kínzás ha betennéd egy másik betta mellé. Ne legyél már ilyan szűklátókörű... Más halak nyílván szenvednek egyedül, de a betta nem. Mégis milyen társaságot adnál neki nagyokos? Pff.
2009. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. garnélát (Neocaridina heteropoda)

10 literes akváriumban ívatni és nevelni szoktak halakat.

2009. máj. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
csak, hogy a veszekedést megállítsam meg , hogy kapj egy olyan választ, ami nem csak a bettáról szól: annyit elmondanák mindenkinek, hogy vannak kezdők és nem kell rögtön lerohanni őket, pár éve én sem tudtam volna. Az akváriumodba pedig bármilyen kistestű halat belerakhastz, csak nézz utána, hogy mekkorára nőnek. meg nem kell túl sok belőlük. És persze rakhatsz bele egy bettát is de azt csak egyedül.Én vmi elevenszülőt raknék 1 párat(xifó, platti, molli, guppi)meg egy pár harcsát. Így lenne 4 halad, viszonylag megférnének egymás mellet és akár szaporodhatnak is csak ha kicsik lesznek azok már nem férnek el.Azokat el kell ajándékozni vagy venni nekik külön aksit.Ja és szűrő tényleg kell(lehetőleg kicsi, ami egybe van építve a légpumpával.)Sok szerencsét az akvarisztikához!
2009. máj. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

10:28as vok és a 12:38asnak mondanám,hogy olvasd végig a szövegem mielőtt lehurrogod,te idióta.Ott van benne h a harcoshal mellé nem kell tenni semmien más halat->egyáltalán ne tegyen.Tehát mielött leugatsz olvasd végig.

A kérdezőnek;Ha kishalakat veszel bele ami nem nő nagyra(3-4cm)Azoknál figyelj hogy ezek többnyire csapathalak,tehát akkor egy faj legyen az aksiba,és figyelj arra hogy van hal aminek nagy hely kell h kiúszhassa magát(Pl az ékfoltos razbóra)Én max sziámi harcoshalat raknék bele,ami egyébként nagyon szép,vagy max neonhalat.(de minden technika legyen benne)

2009. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Én Red Cherry garnélát és egy kis csapat neont és jávai mohát javasolnék.Az eleven szülőkből csak azonos neműeket, hogy ne szaporodjanak.A méret miatt, guppi és endler hímeket ajánlanék.
2009. okt. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb halnak ez az aksi kicsi.
2009. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!