Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 30 l-es akvim és van...

Van egy 30 l-es akvim és van benne 2 platti meg egy aranyhal, szeretnék még venni bele párat mert olyan kevés ez a 3 hal bele. Milyen fajtát vegyek ami nem igények sok gondozást és mégis szép?

Figyelt kérdés
2009. aug. 19. 12:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyhal semmiképp nem való ilyen kis akváriumba. Akár több kilósra is megnőhet! Arról nem is beszélve, hogy teljesen más a két falfaj igénye. Az aranyhal hidegvizi, tehát maximum 20 fok körüli vízben érzi jól magát, míg a plattinak kb. 25-26 fok kell.

Ha az aranyhalat el tudod ajándékozni, esetleg a helyére maximum 3-4 szép színes guppi mehet.

2009. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát de más is tart aranyhalakat és azt olvastam h kis helyen nem nőnek nagyra.Vízmelegítő meg nincs szóval szobahőmérsékletem van mind.
2009. aug. 19. 15:17
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Lehet aranyhalat plattival tartani! nem csak 20fokos vízben lehet tartani! hideg vizet kedveli de nem lesz baja ha melegebb a vize! és ha nincs elég helye a halnak akkor nem nő meg hatalmasra!

Én a guppikat, Mollykat, Xifókat, Neonhalakat ajánlanám, de lehet melléjük Lazacokat, Márnákat, Tetrákat tenni!

A Pontyfélék, Elevenszülők és Lazac fajták közül akármelyik halat be lehet melléjük tenni!

Visszatérve az aranyhalra, "igénytelen" hal, csak annyit kell tenned hogy neki kifejezetten aranyhal tápot, lemezes tápot adj a víz foka nemérdekli. :)

(le lehet pontozni)

2009. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 kzs ***** válasza:

Nem azért, de amikor válaszolni akartam erre a kérdésre, az jutott eszembe, amit az 1. válaszadó írt...

Úgyhogy véleményem szerint az 1. válaszadónak van igaza, én mindenben egyetértek vele:


a két halfajnak - platti és aranyhal - teljesen más igényei vannak. Arról nem is beszélve, hogy táplálékot tekintve is mások a szükségletek.


A SERA pl. külön említi az aranyhal-tartást (pontosan ezért).

/nem írom le a javaslataimat, mert az - mint említettem - megegyezik az 1- válaszadóval/

2009. aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, eddig is megvoltak ez után is meglesznek,és ha nem majd veszek másikat.=)
2009. aug. 19. 16:12
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Ha megnézed a szakirodalmat, vagy az interneten bármelyik akvarisztikával foglalkozó oldalt, kivétel nélkül senki nem fogja javasolni, hogy a két halfajt együtt tartsuk.


Az hogy kis helyen nem nő nagyra, meg a fűtetlen, nyáron 25 fok fölé melegedő vízben is lehet tartani, ez pont olyan, mint ha azt írnám, te se halsz bele, hogy a klimatizált szoba helyett 40 fokban legyél egész nap és nem kell 20 négyzetméteres szoba neked, bőven elég 2nm is, meg ágy se kell hogy beférjen, alhatsz ülve is a földön...

Higgyétek el, attól hogy az a hal nem pusztul el, még nem jelenti azt, hogy jól is érzi magát.

2009. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

16:12 "...majd veszek másikat.=)"


Sajnálom a halaidat, hogy így bánsz velük. :(

2009. aug. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Amíg nem panaszkodik és díszíti az akváriumot minden oké.Aki már a hal lelki világával foglalkozik lehet h saját magába kellene merülnie kicsit =P
2009. aug. 19. 16:28
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Arról, hogy kinek kéne magába merülni, lehetne vitatkozni. Elég önzőség, hogy csak azért tartod a halakat, mert díszítenek.

Én mindent megteszek azért, hogy jól is érezzék magukat nálam és nem kínzom őket.

Remélem ha van, vagy lesz valamikor gyereked, vele nem így fogsz bánni.

2009. aug. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én is úgy emlékszem,hogyha kicsi helyen van,akkor nem nőnek nagyra.Simán lehet őket együtt tartani ha nem eszik meg egymást,és lehet adni nekik lemezes kaját,ami minden halnak jó.Semmilyen sügérfajtát ne vegyél hozzájuk,mert azok bántják a többi halat,viszont mehet bele dánió(pl.zebracsíkos),vagy bármilyen hiszen ha az aranyhalad vad lenne,már ezt a 2halat is megette volna.
2009. aug. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!