Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Házilag aljzattisztitót h...

Házilag aljzattisztitót h tudnék szerkeszteni? :|

Figyelt kérdés
mindig ki kell vennem kézzel átmosnom minden hónapba... elég unalomas, és a halak se élvezik:S h tudnék csinálni egy ojan pumpás ajzat tisztitót vagy valamiet?
2012. dec. 4. 22:48
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Már hogyne tudnál. Egyszerűbb mint egy százasszeg. Csak egy félliteres üdítősflakon nyaka kell és kb másfél méter cső. Az üveg nyakát levágod és a kupakba fúrsz egy lyukat(akár késsel is) ebbe belenyomod a csövet és amikor esedékes a takarítás akkor csak megszívod a csövet hogy meginduljon a víz belőle bele a vödörbe és a félflakonnal szépen felposzívózod az aljzatot.
2012. dec. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Akvárium alá tegyél egy vödröt a földre.

Fogj egy gumicsövet.

Töltsd meg vízzel, menj oda akváriumhoz, és az egyik végét tedd bele, de másik végét fogd be az ujjaddal.

Aztán amit ujjaddal fogsz, lógatsd a vödörbe fölé, akkor átfolyik a víz, így az akvárium alját tudod porszívózgatni vele.


Ha rá szigetelőszalagozol a cső végére egy tölcsért, akkor a kavicsot nem szívja fel, csak a könnyebb koszokat.


Ha nincs tölcséred, akkor egy félbevágott kis üdítősflakon is jó, átlátszó úgy legalább látod is hogy mit szívsz fel.

2012. dec. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
megelőztél
2012. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen holnap meg is csinálom:) de am a kis kavicsokat se szívja fel? mert nekem nagyon apró ajzatom van:S
2012. dec. 4. 23:11
 5/10 bamboochatheone ***** válasza:
Ha a tölcséres/flakonos verziót csinálod és nem túl vastag a cső akkor nem fogja.
2012. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy kell belőni a tölcsér vastagságát, hogy visszahulljon az aljzat, és ne szívja fel.

Ha mégis felszívja, akkor mikor kiöntöd a vizet, lassan öntsd ki, vagy szűrőn keresztül, és azt a maréknyi aljzatot átöblítés után öntsd vissza az aksiba.


"Töltsd meg vízzel, menj oda akváriumhoz, és az egyik végét tedd bele, de másik végét fogd be az ujjaddal.

Aztán amit ujjaddal fogsz, lógatsd a vödörbe fölé, akkor átfolyik a víz, ..."


Ez mondjuk egy tipikus női megoldás, ami kiváltható azzal, hogy jól megszívod a csövet. :)

Csak lehet hogy nyelsz egy kis akváriumvizet. :D


DE csinálhatod olyan csőből is, amin van kézi pumpa, meg egy golyós záró egység, halasboltban lehet néha kapni.

2012. dec. 5. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az akváriumaim közül van brakkvizi, abból az egyből még nem ittam. Volt hogy telement a szám a tengeri akvárium vizével, ami után percekig köpködtem a csapba. Édesvizibe meg előfordult, hogy tettem gyógyszert ami UV zölden világított, na ezt sem szívesen nyelném le. Persze nő vagyok, és lehet hogy egy kicsit finnyás, de ha tart semmiből megtölteni a csövet csapnál, akkor mért igyam meg? Nekem közel van a csap.
2012. dec. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"ha nem tart semmiből"
2012. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bamboochatheone ***** válasza:
Csak nem Xantakridin volt az a neonzöld gyógyszer?:D
2012. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én pont most vettem egy gazdaboltba olyan töcsért ,amibe bele van szerkesztve gyárilag egy szűrő.350 forint volt+vettem hozzá két méter csövet 150-ért.Marha jól működik és nem szívja fel a kavicsot és a garnikat sem.
2012. dec. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!