Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma rendeltem meg eletem elso...

Ma rendeltem meg eletem elso akvariumat. Ezeket vettem rendben lesz igy minden?

Figyelt kérdés

- 192 liter akvárium

- 2x 36W fény

- Tetratec EX 1200

- Tetratec APS 300 légpumpa

- Sera feed a plus automata etető

- Sera akvárium fűtő 150 w


Rendben van ez igy? Minőségi termékek?



2012. dec. 5. 19:43
 1/7 Cerberosz ***** válasza:
Mondjuk mielőtt megrendeled kellett volna utána járni nem?:) Most már úgy is mind1 nem?:) De egyébként a fűtő lehetne 200w-os a 150w sokat fog menni, de elmegy. Az automata etető szerintem felesleges, hacsak nem 2-3 hetekre mész nyaralni és addig senki sem tudja etetni őket. A légpumpa felesleges, a külső szűrőt kell úgy beállítani hogy fodrozza a felszínt az bőven elég oxigént juttat a vízbe. Ha az etetőhöz vetted akkor ok. A fény elég gyenge de kis fényigényű növényeket, mohát tarthac. Amúgy a tetra szűrők jók csak a szűrőanyagot cseréld majd ki benne.
2012. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt:) A bio labdat csereljem siporax-ra? Mennyi siporaxot vegyek?

udv

2012. dec. 5. 20:57
 3/7 Cerberosz ***** válasza:
Nem tudom pontosan hogy milyen szűrőanyagokkal vetted. De úgy csináld hogy az alsó tálcában legyen kerámiagyűrű(noname is jó)/biolabda felette szivacs, utána lévő kosárba menjen a bioszűrőanyag(siporax, substrat pro(legjobb), matrix). A kövi tálcába szintén valami hasonló és rakj rá egy szivacsot is. A legfelsőbe pedig szintén bioszűrő anyag és a tetején a perlon. Azt kb. havonta érdemes cserélni. Én használok purigent a mangrovék miatt gyönyörű átlátszó lesz a víz, de ez csak optikai tuning.
2012. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Purigent veszek akkor, meg siporaxot is:)

Szerinted lecsereljem a 150w-os melegitot?

Milyen viz leszivot vegyek?


udv

2012. dec. 6. 00:26
 5/7 Cerberosz ***** válasza:
Hát végül is fűteni fűteni fogja, csak lehet ha nagyon hideg van feljebb kell állítani aztán vissza. 1l 1w szokott lenni a javasolt fűtőerősség. És többet is fog menni(többet fogyaszt) mint ha venné egy 200w-osat. Amúgy a mindenképpen vegyél egy hőmérőt is, pár száz forint azzal tudod csekkolni hogy jó legyen. A bejáratás alatt(3 hét) majd megfigyeled h eléggé melegíti-e és ha nem akkor vehec egy 200w-asat egyelőre próbálgasd ezzel. vagy vidd vissza boltba és kérd meg h cseréljék ki egy 200asra és a különbözetet kifizeted, ha nem nagyon parajok kicserélik. Gondolom felszínleszívóra gondoltál, szerintem felesleges, a tetrához adnak elég alkatrész esőztetősre csináld a kijövő ágat. De ha ragaszkodsz hozzá akkor szinte bármelyik ami a piacon van megteszi.
2012. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:

A légpumpa felesleges, a fűtő szerintem is lehetne erősebb, de végül is az még jó lehet. Az automata etető nem tudom minek. A száraz tápokat csak kiegészítésnek szoktuk adni, a fagyasztott dolgokat meg úgyis ki kell olvasztani etetés előtt. Jó lesz, ha nyaralni mégy, dugd a szekrénybe. A fény nem nagy eresztés, szóval csak alacsony, vagy néhány közepes fényigényű növény lehet alkalmas. A külső szűrő jó, de mellé kelleni fog egy belső, vagy egy vízpumpa, mert a vízáram kevés lesz. A Tetra gyári töltete cserés, én is Sipora cserélném. Van egy cikkem a 700-asról, a töltetekben hátha segít a blog, ha másban nem. A felét kiszedheted. Olyan 3 liter Sipo jó lenne, ha lehet, inkább 4.


[link]

2012. dec. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Ja igen, hacsak nincsenek olyan fáid, amik marhára színezik a vizet, a purigen felesleges dolog, ne költs rá. Fojt is, inkább szerezz be olyan fákat (ha kell), ami nincs tele csersavval.
2012. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!