Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így rendben lesz?

Ez így rendben lesz?

Figyelt kérdés

Most vettem észre hogy az egyik guppim megszült! gyorsan 5 db-ot kitettem egy vödörbe amibe mertem az akváriumvízből és már hozzák a szülőszobát. Ha megérkezett abba belerakom őket akkor feltudom nevelni őket? Szóval a szülőszobát beleakasztom az akváriumba és abban felnevelhetem őket? lemezes haltápot apróra őrlök azzal megelégszenek?

Illetve egy guppi egyszerre kb hány kishalat szül? Mennyi idő múlva lesznek színesek illetve mennyi idő alatt nőnek meg?


Köszönöm!



2012. okt. 19. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, egy ilyen kis ketrecben 5-10 guppi felnevelhető 1 centis méretre, de túl szépek nem lesznek. A profik több száz literben nevelik őket, így lesznek hatalmasak és színesek az úszók.

A porított lemezes kevés, pépesített, forrázott zöldségek kellenek nekik (borsó, spenót, stb.), illetve nyers, fagyasztott táplálék, a cyclops például megfelelő méretű.

Egy guppi általában 30-40 kishalat ellik. 1 hónap után már 1 centisek, ekkor kiengedheted őket, ha viszonylag békések a halaid. Utána még 3-4 hónapon keresztül nőnek és színesednek.

2012. okt. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szülőketrec egy kényszermegoldás, se szüléshez, se hal neveléshez nem ideális. Külön ivadékgondozó akvárium lenne jó.
2012. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!