Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Összeraktam egy kis 35 literes...

Csejani kérdése:

Összeraktam egy kis 35 literes aksit! Van eddig benne 2db kékpajzsos harcsa és 1 db hím törpegurámi a párja még nem érkezett meg de lesz az is! A kérdésem h szerintetek még egy 5-6 darab ékfoltos razbórát merjek bele tenni vagy az már nagyon sok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 00:09
 1/7 bamboochatheone ***** válasza:
Már most túl sok. Ekkora méretbe 1(!!) db betta hím vagy 6 darab hím(!!) guppi mehet. A harcsa és a törpegurámi sem való ilyen méretbe.
2012. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%
Nyugodtan beleteheted!!!!!!!
2012. dec. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát, kicsit talán tényleg kicsi a hely, de vedd meg bele még a párját a törpe guráminak, és többet ne.


Diszhalinfo igaz azt írja, hogy 60 liter egy párnak, de láttam már olyan párt ami 30 literesben 3 évig élt( vagy több nem emlékszem már). És se nem kapott ammónia mérgezést (mert a tulaja értett hozzá), és nem is döglött bele abba hogy kisebb helyen van mint amit diszhal.info ír :))

2012. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azt olvastam egy akvarisztikával foglalkozó honlapon hogy édevízi akvárium esetén elfogadható érték az 1 cm halra jutó 30cm^2 vízfelszín! Na most az én akváriumom esetén ez a szám 1058cm^2 amiből kijön 1058/30=35,2666 tehát 35 cm hal. Akkor eddig a 2 db harcsa + 2 db t.gurámi 2*6+2*4=20 20cm halnál tartok ezért kérdeztem volna a razbórát! Vagy ez az elmélet így ahogy van hülyeség? Mert én ez alapján gondolkodtam az akvárium telepítése során!
2012. dec. 6. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért tudni kell, hogy ezeknek a halaknak megvannak az igényeik. Tartani tarthatod őket, de téged is lehet egy 2x2 méteres helyen tartani egész életedben, remélem érted :)


Másrészt meg ezek a halak ürítenek. Annyi hal meg már bőven leterhelné a vizedet.


30 liter alatt gerinces állatot amúgy sem tarthatsz. És a 35 literes akváriumodban nem hiszem, hogy 35 liter víz van.


A razbórák amúgy is csapatban érzik jól magukat, és szeretnek úszkálni, nekik kicsi a 35 liter, mert 5-6 darab nem csapat (raj). Mire löknek egyet magukon, már kb. el is érték az akvárium falát.

2012. dec. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Frontosa ***** válasza:

Csakhogy minden halfajnak megvan a minimum helyigénye. Az Ékfoltosoknak és a Corydorasoknak 80-90 liter a minimum, a Nyilván egy 30 centis Márványsügeret sem rakhatsz ekkora helyre. Mehetne bele 6-8 hím Guppi vagy Betta vagy nanohalak.

Üdv,

2012. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:
75%
Óvatosan azzal a nőstény törpegurámival. Egy ismerősömnél 50 literben szekálta a hím a nőstényt, míg végül az utóbbi beledöglött. Nem mindegyik pár áll össze olyan szépen, 35 literben meg nem nagyon lehet menekülni.
2012. dec. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!