Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik a lehetőségeim, hogy jobb...

Mik a lehetőségeim, hogy jobb körülményeket teremtsek a halacskának?

Figyelt kérdés

Sajnos bíztam a díszhal-kereskedőben, úgyhogy most van egy aranyhalam egy 15l-es akváriumban (a neten írtak mindent és mindennek az ellenkezőjét, így azt hittem, a szakember fog majd segíteni, de már látom, hogy hiba volt).


Hogyan tudom biztosan jó helyre ajándékozni?


Amíg nálam van, mit tudok tenni érte? 3 naponta részleges vízcsere segít a helyzetén, vagy inkább ront?


Tóba elengedhető-e?


Mit lehet tartani egy 10 l-es akváriumban? Csigát, rákot?


Már utánaolvastam a dolgoknak, nem kaptam a fenti kérdésekre kielégítő választ, így inkább tapasztalatokat várnék. Köszi!



2012. dec. 6. 17:31
 1/7 A kérdező kommentje:
jav.: Mit lehet tartani egy 15 literes akváriumban?
2012. dec. 6. 17:34
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon sokan belefutnak ebbe a problémába, nem vagy ezzel egyedül. Te már biztos nem fogsz többet hallgatni az eladókra.


Az aranyhalat vagy visszaviszed a boltba, ahol vetted, hátha beveszik, és akkor levásárolod az árát. Vagy csinálhatod azt, hogy meghirdeted akvarista.hu-n, akár jelképes összegért vagy ingyen, valakinek csak kelleni fog.


Az aranyhal tartásáról nem tudok sokat, így a legjobb neki, ha minél előbb találsz megfelelő helyet. Tóba ne engedd el!


10l-ben jól írtad, csigát, és garnélákat lehet tartani, de még nekik is szűkös lesz a hely. A garnélák ugyanis gyorsan szaporodnak, és könnyen a íz romlásához vezethet az egyedszám növekedés.

Szóval csak csínján a garnikkal, szelektálni kell őket, és nem lesz gond. Ha garnélát akarsz tartani, van garnéla fórum, keress rá, ott mindent megtudhatsz róluk.

2012. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


Legjobb, ha olyan helyre ajándékozod, ahol már van akvárium. Azért, mert az ember valószínűleg már tapasztalt a haltartásban. Amúgy nem értem, hogy miért szeretnéd elajándékozni? Persze nem tartozik rám, csak érdeklődöm.

Amíg nálad van, addig etesd minden nap, de tisztítani csak hetente elég. Havonta egyszer érdemes a kavicsokat az alján átforgatni folyó víz alatt, hogy ne algásodjon el.

Tóba semmiképp se engedd, tóba, mert a hirtelen környezetváltozást nem viselik jól. Ráadásul, ha a tó piszkos, vagy nincs megfelelően tisztítva, akkor biztosan elpusztul.

Egy 10 l-es akváriumban sokféle halat tarthatsz, de főképpen kisebb halakat, pl. neonhalakat. Ezek a legkönnyebben tartható, de mégis nagyon aranyos és szép halak. Nekem is voltak. Nagyon jó társas lények, tehát egyszerre akár 7-8-at is tarthatsz. Emellett még lehet benne tartani algaevőt, ami úgy néz ki, mint egy mini cápa. Nagyon hasznos, hisz megeszi az algát az üveg faláról. Ha ilyet tartasz, akkor algatablettával kell etetni. Csigát is lehet tartani, nekem almacsigám volt. Ezek együtt nagyon jól megélnek, de vigyázz arra, hogy elég helyük legyen, tehát ne tegyél sok állatot egy ilyen kis akváriumba. Rákot nem igazán ajánlok, az inkább a nagyobb akváriumban érzi jól magát.

A lényeg viszont az, hogy az olyan halakat, amiket úgy látsz a kereskedésben, hogy egyedül vannak tartva, azokat csak egyedül lehet tartani, mert bár nagyon szépek, nagyon agresszívek és nem jó társas lények.

Ennyi lenne. Remélem tudtam segíteni, ha igen, légyszi nyomj egy zöld gombot! Köszi!

2012. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15 liter még garnéláknak is necces sztem, főleg kezdőként. Nehéz egy ilyen pici akváriumban fenntartani a jó vízminőséget. Szűrőd van egyébként? Esetleg egy szép kis növényes akvárium nem tetszene, mondjuk 1-2 csigával? Vagy cseréld le egy kicsivel nagyobbra, 30-40 literben már apróbb halakat is lehet tartani, vagy bettát, és némiképp könnyebb karban tartani is.
2012. dec. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Másodikra ne hallgass, 10 literbe neon, anci??? Nekik legalább 90 literes akvárium szükséges!!! (Ráadásul 30 liter alatt gerinces állatot a törvény szerint is tilos tartani)
2012. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:

Inkább naponta csinálj részleges vízcserét, előre bekészített, klórmentes vízzel. Az akvarista.hu jó ötlet, hamar el fogják vinni.

Tóba így télen kiengedni nem jó ötlet, mivel a tavi aranyhalaknak is szükségük van a pár hónapnyi fokozatos lehűlésre, hogy felkészüljenek a fagyokra. A meleg akváriumból kikerülve egy napot se élne túl. Sok aranyhalfajta meg már eleve nem alkalmas tavi tartásra, mert rossz úszók.


Csak nőstény garnélákat érdemes ekkora helyen tartani. Szebbek mint a hímek és nem szaporodnak magukban. Kistestű csigákat lehet még, például a postakürt csiga rózsaszín és kék változata kicsi és látványos.

2012. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a 3. egy állatkínző barom, aki semmit nem ért az akvarisztikához. Aranyhalakat elajándékozni meg, ahogy már írták is előttem vagy felteszed valahova, és ingyen vagy pénzért eladod, vagy visszaviszed. 10 L-es akváriumban szerintem Red Cherryt se tarts, mert túlszaporodnak. Hetente cseréld a víz 30 %át
2012. dec. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!