Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kettő akvárium szett közül...

A kettő akvárium szett közül melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Eheim: [link]


Diversa: [link]


Ahogy néztem, a világítás ugyanaz nagyjából mindkettőben, fűtésben sincs nagy különbség, viszont a Diversa-ban a Hailea BT400 szűrő nagyobb teljesítményű, mint az Eheim Pickup 2008.


Mi a véleményetek? Nanohalakat és garnélákat tartanék bennük kezdésnek, anubiassal és mohával (gömb és jávai). Megfelelőek ezek a szettek erre a feladatra? (a világításhoz még hozzátennék egy vagy kettő víz alatti neont [link]



2012. nov. 3. 20:32
 1/9 YourDestiny ***** válasza:
Mindkettőben gyenge a szűrés, nem éri meg költeni ilyen szettekre. Plusz pénzt kellene költened.
2012. nov. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, hogy ha az eheimnél beleszámítják a tetőt a magasságba, akkor a diversanál, miért nem?

Vagy ha az eheimnél se számítják bele, akkor hogy jön ki nekik 60×30×35 54 literre?!


Na mindegy, ha a 2 közül kéne választani, talán a diversa-t választanám.

Nem azért, mert nagyobb teljesítményű lenne benne a szűrő, hiszen kb fele akkora szűrőfelület van benne, mint az eheimben.

Csak azért mert fekete, és jobban elrejthető, mint a zöld eheim.


Mindenesetre nagyon óvatosan telepíts állatokat, mindkét szűrő kb 40 liter körüli akváriumot képes megszűrni, ehhez mérten szabad leterhelni.

2012. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Ez nekem fel se tűnt. Az Eheimnek 63 literesnek kellene lenni, szóval valahol elírás van. Ha 63 literes, az semmin nem változtat, ne vegyél szettet. Viszont ha ebből kéne választani, akkor csak a nagyobb méret/magasság miatt venném az Eheimet.
2012. nov. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Persze a szűrő miatt ez kicsit ellentmondásos, de előbb-utóbb, lehetőleg mihamarább mindkét esetben cserés.
2012. nov. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szűrő gyenge mindkettőnél,de inkább a második(hamár ez volt a kérdés,hogy melyik)Az ajándék halhálónak+fűtőnek nem bírtam ellenállni:):):):)
2012. nov. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Először is kösz szépen a válaszokat.


Szerintem a Diversa szett is 35 magas a tetővel együtt, csak elírás lehet.


Szóval akkor a szetteket el lehet felejteni. Gondolom semmiképp se lehetne működőképes ezzel a felállással egyik se.

Igazából én úgy tervezgettem magamban, hogy veszek most egy ilyesféle szettet, amin belejövök kicsit (persze alapos utánaolvasással tarkítva), majd csináltatok még egy aksit, 60x30x20 magasat, ami így már csak 36l, és arra tenném át a szettből a tetőt világítással, meg a szűrőt. Ebbe a kisebbe garnélák kerülnének. A nagyobb aksiba meg kerülne normális szűrő és egy armatúra.

Erről mi a véleményetek?

2012. nov. 4. 02:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor számoljunk, a tervezett 20 cm magas akváriummal:

0,5 cm az alsó üvegvastagság

Mivel hátul lesz a szűrő, és hátrafelé emelkedik az aljzat, így hátul lesz legalább 3,5 cm vastag aljzat.

Próbálok minimum értékekkel számolni, ilyen vastagságú aljzatba növényt természetesen nem tudsz ültetni. (de léteznek növények, amiket nem kell elültetni, tehát nem gond.)

A szűrőt nem teheted le az aljzatra, el kell hagyni vagy 2 cm-t.

És ki sem lóghat a vízből, legalább 1 cm-re el kell süllyeszteni. (elvileg 3, de elég 1 is, ha ügyes vagy)

Az akváriumot sem tudod fullra teletölteni, oda is számolhatsz minimum 1 cm-t, (bár az még mindig eléggé tele lesz, általában 2 cm-t szokás hagyni)

Ez így 8 cm, tehát a szűrőnek marad 12 cm.

A szettekhez adott szűrők, az egyik 16cm, a másik 17,5.


Legalább 25 cm-es magasság kéne, hogy beférjen az eheim (az a rövidebb) . Így 45 liter lenne.

Hát nem tudom, én ha új akváriumot csinálnék, biztos nagyobbat csinálnék, mint az előző, nem kisebbet.


De amúgy nem rossz ötlet, akkor az eheimet kéne megvenned. Úgy lenne egy 63 literesed (az nem 54 szerintem) meg majd egy 45. A 63-masba meg vehetnél egy eggyel nagyobb 2010-es pickup-ot pl.

2012. nov. 4. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kösz a választ. Így még utána se számoltam ennyire a dolgoknak, de most hogy mondod, igazad van. Az ember el se hinné sokszor, hogy akvarisztikában mennyire előre lehet gondolkodni.


Szóval akkor elvileg ez egy járható út. ÉS a 40-45l-es kisebb aksiba, ami garnélás, elég az Eheim Pickup 2008, ugye?

2012. nov. 4. 10:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. nov. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!