Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fontos az élő táplálék...

Miért fontos az élő táplálék a díszhalaknak?

Figyelt kérdés
Miért vannak hátrányban, ha csak szárított, illetve fagyasztott eledelt adok nekik?
2009. aug. 19. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy te is szivesebben fogyasztod a frissen megfőtt ételt, mint a porból kikeverhetőeket :)
2009. aug. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az elöttem szolonak! Amugy meg sokkal több az élöben a tápanyag. Azzal egy kicsit szenvedniük is kell nem csak ugy hipp-hopp ott van a szájuk elött.... És sokkal jobban szeretik mert az ízük is más.
2009. aug. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
71%
Ha félsz a fertőzéstől, etess fagyasztott kajával, több félét vásárolj.Adhatsz még nekik nyers szívet,májat.Lefagyasztod, lereszeled és egy szűrőben alaposan átmosod.A nyers táplálékra nagy szűksége van minden halnak.Azoknál a halaknál, amelyek nem esznek algát, és csak tápot kapnak, gyakoriak a gyomor és bélpanaszok.A fent említett, fagyasztott élelmiszereket, felváltva lehet adni.Legalább háromszor kapjanak egy héten és ne egyformát.A többi napokon, mehetnek a tápok.Ez így már megfelelő.Veszélytelen élő eleség a sórák,hogy egy kis vadászélményük is legyen.Az élő eleség nagyon fontos, de a veszélytelen etetésükhöz, nagy szakértelem és felszerelés kell.Ezek híján pedig szerencse.SN.
2009. aug. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

A száraz eledel tápértéke minimális. Szárított daphnia-t nem is ették a halaim, miután kaptak már élőt.

Meggyőződésem - amit 10 év tapasztalata támaszt alá - hogy semmi veszélyt nem rejt az elő táplálék. Igaz, néhány alapvető szabályt be kell tartani, de száraz tápoknál meg az adagolásra kell jobban ügyelni.

Élő - fagyasztott - száraz - szárított a minőségi sorrend. Fagyasztottból nagyobb a választék, mint élőből. Sok hal az csak az élőt eszi vagy azt választja, ha van rá lehetősége. Nem véletlenül...

A fagyasztott eledel minőségét nem ismerjük. Az előnél tényleg élő(ből készül).

2009. aug. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, megosztanád velünk ezeket az alapszabályokat.Szerintem a kérdezőt is érdekelné.
2009. aug. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, érdekel!!!!
2009. aug. 21. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon röviden: Tubit rendszeresen át kell mosni és lehetőleg nem a szedés napján etetni.

Szúnyoglárvát pedig nem lehet egy hétnél tovább tárolni. (Inkább 4 nap a limit.)

Mindkettőn látni, ha már nem OK. Ekkor ki kell dobni és nem menteni a kevés menthetőt.

Érdemes annyit venni, amennyit 1-2 nap alatt feletetsz.

Hallottam már olyat is, hogy valakinek a bolhától pusztult ki az állománya, de inkább rá sem kérdeztem, hogy milyen körülények között tartja a halait.

2009. aug. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát ezzel a módszerrel a mikróparazitákat,tuti, hogy nem távolítod el, pláne azt ami bennük van.Amúgy szerintem a legtöbben így etetik. Erre írtam, hogy szerencse dolga.Csak hosszútávú kiéheztetéssel és folyamatosan áramló hideg és oxigénnel dúsított vízben lehet őket életben tartani,addig amíg teljesen kiürül a szervezetük.És még így sem 100%-os.Minden azon múlik, hogy honnan gyűjtötték be.Sajnos nem mindegyik halas ellenőrzi le a szállítóit.Neked szerencséd volt velük.
2009. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!