Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvárium fénycsövet mennyi...

Az akvárium fénycsövet mennyi időközönként kell cserélni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Elméletileg évente. Én meg akkor szoktam csak amikor már kiég.
2012. dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez pénztárcafüggő.

Azt szokták javasolni, hogy évente, de van, aki akkor cserél, amikor kiég, pl hable is ezt írta. És van, aki az egy évet nem tarja be, csak akkor cserél, ha lesz rá pénze, de még kiégés előtt.

2012. dec. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ma már elég jól megtartják a fénycsövek a spektrumukat és a fényerejüket, bőven ki lehet tolni az egy évet, már csak környezetvédelmi szempontból is. A T8-as csöveknél nyugodtan lehet ez 2 év, a T5-nél pedig akár több is.
2012. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 YourDestiny ***** válasza:

Igen, egyre inkább megdőlni látszik az elmélet, miszerint évente kell cserélni őket. A mai modern fénycsöveknek oly minimális mértékben változik meg a színspektrumuk az élettartamuk végéig, hogy felesleges azt cserélni. A fényerejük is csupán az első néhány hétben csökken intenzívebben, aztán minimálisan, a lumen érték 80 százalékát élettartama végéig produkálja. Voltak erről szóváltások akvaristán, és bár nem könnyű engem meggyőzni, egy illetőnek sikerült arról meggyőznie, hogy nincs szükség fénycsőcserére, amíg az működik. Így szerintem használd, amíg jónak látod.


Az algásodás témától nem kell megijedni, lehet, hogy mindössze egy tévhitről van szó. Összetett dolog, nem kell rögtön mindenért a fénycsövet okolni, ha valami felüli a fejét. Persze könnyebb, mint nekilátni máshol a hibát keresni. Megfelelő növényeket kell tartani, megfelelő fényerő mellett. Ebből adódóan érdemes számolni az öregedéssel járó fényerőcsökkenéssel.


Végezetül a gyártó se mindegy olyan szempontból, hogy mennyit bír a cucc, mennyire képes tartani a fényerejét. Többször leírtam már, hogy a Serával kapcsolatos tapasztaltaim borzalmas minőségre utalnak. Nem láttam még fénycsövekt ilyen rohamaosan fényerőt veszteni. Gagyi kínai, nem több. Most van egy olcsó Hailea csövem, sokkal jobb, az eddigiek alapján bátran merem ajánlani, probléma nélkül használható, akárcsak az Osram vagy bármelyik más, ahol a nevet nem kell megfizetni, és mégis normális terméket kapsz a pénzedért... írom ezt Sylvaniapártiként.

2012. dec. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 roles88 válasza:

ha kiégnek akkor én is vettem ujakat de alig van fényerőkülömbség ugyhogy használom a régieket is az új fénycsövek szinte azonos fényerővel világítanak a végig!

Persze a drága akváriumi gyártók évente javasolják mert szeretnek minél többet eladni!A másik dolog hogy drága és nem biztos hogy olyan minőség mint egy 900ft-os OSRAM vagy TUNGSRAM

2012. dec. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!