Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az "akasztós...

Csejani kérdése:

Mi a véleményetek az "akasztós" külső szűrőkről?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt hallottam róluk, hogy eléggé jól végzik a dolgukat. Viszont csobognak, ami akkor, ha szobában van elhelyezve az akvárium, nem egy kellemes dolog egy idő után.


Egyébként én úgy tudom, ezeket kisebb akváriumokban alkalmazzák csak.

2012. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem egy 35 literes akváriumba lett egy ilyen és igaz csobog de mivel a kifolyója közel van a vízfelszínhez nem is hallani! Azért kérdeztem (igaz már jókor :D) ,hogy jódöntés volt e. Egyébként ha elférne esetleg érdemes belerakni kerámia gyűrűt?
2012. dec. 10. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:

35l-esbe szerintem tökéletes. Nagy előnye, hogy szinte nem is foglal helyet.

A kerámia gyűrű ártani nem árthat. Egyébként most milyen anyag van benne a szivacson kívül?

2012. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A szivacsszűrő mellet most ilyen műanyag tokban ami be van fonva ilyen vattaszerű anyaggal aktív szén van!
2012. dec. 10. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Az aktív szenet nyugodtan kicserélheted kerámiára. Aktív szént általában betegségek után szoktak használni (pl darakór). Felesleges elhasználni alap helyzetben.
2012. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót holnap ki is cserélem!
2012. dec. 10. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Biológiai szűrésre jók, áramlást viszont nem nagyon csinál, így a koszt se szedi össze valami hatékonyan.

Illetve nehézkesen tudod megoldani, hogy lefedd az akváriumot, és van olyan hal, vagy olyan szituáció, amikor le kell fedni.


A részleges vízcseréket mindig aljzatporszívózással végezd, úgy valamennyire kompenzálod a kisebb áramlás okozta hiányosságot.

2012. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is észrevettem h nincs akkora áramlat a medencében attól függetlenül h a szűrő 400l/h!!! amitől én nagyon féltem de az üzletben azt mondták nem kell tőle tartanom és igaza lett! Heti egyszer csinálok részleges vízcserét és azt mindig ahogy mondtad aljzat porszívóval végzem!
2012. dec. 10. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2 van, 2 kis akvárimon, mind a kettőbe csak perlonvattát gyömöszöltem. De azt néha cserélni kell, úgy hogy kidobom, mert pár hónap mulva elkezd szétmálani.

Kívülre pedig ráhúztam a szívó ágára egy szivacsot a garnélák miatt hogy ne másszanak bele a csőbe, de az a szivacs még olyan szempontból is jó, hogy cseppet így nagyobb lett a szűrőfelület.

2012. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!