Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy Ferplast dubai 80as...

Van egy Ferplast dubai 80as akvárium szettem,125 literes. Mit kell még ehhez vennem? Kell hozzá külső szűrő, hogyha van beépítve is? Milyen vízzel töltsem fel? Csapvíz, desztilált víz, vagy van az udvarunkban egy kút, természetes vízzel?

Figyelt kérdés
Szumi,vörös-karcsú díszmárna,shubert díszmárnája,2 anci, vérvörös tarkasügér. Mehetnek egymás mellé és mennyi?
2012. dec. 11. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Huuha úgy látom itt hiányoznak az alapok.. kezdd azzal, hogy nagyon sokat olvasol a témában és utána telepíted be csak, mert magadnak csinálsz vele gondot. diszhal.info, akvarista.hu, és még kismillió könyv is van.. szinte mindegyiben találsz leírást az első lépésekről, melyik halnak milyen az igénye, hogyan kell elkezdeni betelpíteni stb, nagyon figyelmesen olvasd el őket.
2012. dec. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabb dolog a szűrés, elég érdekesen van megoldva, hirtelen nem is tudom, hogy lehetne ezt egyszerűen rend berakni .

Ahogy olvastam, van hozzá egy belső szűrő, aminek egész jó térfogata van, viszont óriási hibája, hogy ehhez a térfogathoz képest siralmas vízforgatása van.

Ha az a szűrő jól beáll, (bacitelepekkel eltömődik) meg se bírja mozdítani azt a víztömeget.

Kéne vagy 1000 l/h.

És akkor adnak hozzá külön még egy 500 l/h-s vízpumpát, ami semmi mást nem csinál, csak a vizet forgatja.

Még egy darab szivacsot se lehet ráhúzni, mint egy power head-re, hogy valami értelme is legyen...

Mondjuk valamit így is ér, de összességében elég gagyi megoldás.


A külső szűrő ugyanúgy biológiai szűrésre jó, lassú vízárammal, arra neked meg ott van a belső.

Inkább még egy gyors belső kéne hozzá.


Én azt csinálnám, hogy elkezdeném így üzemeltetni, ezzel a belsővel, plusz a vízpumpa, és ha látom, hogy nem elég, pl nagyon algásodik, vagy megül az alján a kosz, akkor a vízpumpa helyett betennék még egy erős vízforgatású belső szűrőt.


Ami a halakat illeti ez így 100%, hogy működésképtelen társítás.

Ehhez eleve 2× ekkora akvárium kéne, meg ilyen halakat nem is lehet egymás mellé tenni.

Afrikai sügérhez egy amúgy is parázós titteya-t? Nem lenne sok jövője.


Ilyen nagyobb halnak végül is jó a tarkasügér, és ahhoz jó egy nagy csapat szumi, de ha abból van egy minimálisan egészséges nagyságú 10 fős csapatod, azzal kb vége is a felsorolásnak.

Ennyit bír el 125 liter.

A szumik se kis halak a sügér meg vagy 10 cm. Ezek nagynak számítanak , rengeteget esznek, és iszonyatosan terhelik a vizet.

Visszakanyarodva a szűréshez, ha ilyen halakat akarsz, meg mondjuk esetleg 1 pár ancit, akkor vissza is vonom, amit a szűrésről írtam, ehhez a felálláshoz nagyon is ajánlott a külső szűrő.

Külső szűrő nélkül kb neonhal, ékfoltos razbóra méretű halakat lehetne tartani.


Vízből csapvíz kell, amúgy eltérőek a választott halak víz igényeik, a csapvíz jó kompromisszum mindegyiknek.

2012. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, és a szűrőben lévő szűrőközegeket le kell cserélni.

A biolabda csak az értékes helyet foglalja, amúgy is rossz helyen van, meg egyébként se csinál semmit.

A kerámia gyűrű is elég silány minőség, jobb megszabadulni tőle.

A kerámia helyett siporax minit használnék, a biolabda helyett meg mindegy, ha sima kék szivacsot raksz, már az is sokkal jobb!

Ezen kívül a 10000 Kelvines csövet is valószínűleg cserélni kell majd, de ennyire ne szaladjunk előre. Több, mint valószínű, hogy erősen fog algásítani, nem egy klasszikus édesvízi akvarisztikai cső.

2012. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!


Működik az akvárium?

Milyen halakat raktál bele?

Vized rendben van?

Mik a tapasztalataid?


Nekem is ilyen van, kb 1 éve megy, és a vizemben kicsi porok láthatóak.

2013. febr. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!