Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mire rakjak egy...

Szerintetek mire rakjak egy 160literes akváriumot? (100x40x50)

Figyelt kérdés
kb. 104 centi helyt van a bútornak hosszba máshogy bármennyi !

2012. dec. 11. 11:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy ekkora akvárium berendezve legalább 200 kiló. Ehhez speciális bútor kell, nem lehet egy komódra rárakni.
2012. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Erősített bútorra rakhatod de én csak zártszelvény állványra raknám biztos ami biztos alapon. 40x40-es a tuti és érdemes nagyobbat csinálnod/csináltatnod egyből, hogy később nagyobb akváriumot is rátehess :D én pont most e miatt szívok mert pont méretre csináltattam és a nagyobb aksim nem fér majd el rá.
2012. dec. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
40x40
2012. dec. 11. 17:06
 4/14 A kérdező kommentje:
ööö ha tudtok árat mondani hogy mennyiből jöttetek ki pls. mondjatok és nekem 160 nagyobb már csak sok-sok évb múlva lesz xD ! (épp azért veszek nem 54litereset mert mindenki az mondja hamar kicsi lett neki és szerintem a 160l már elég nagy)
2012. dec. 11. 17:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ehhez hasonló polcot: [link]


Van belőle 4 polcos is, az csak 120cm magas, kényelmesen szem előtt lesz az akvárium.

2012. dec. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem a 200 literes alá a szekrény az kijött 10 ezerből.

Elmentem lapszabászatra, vágattam méretre fekete bútorlapokat élfóliázva, itthon csak összecsavaroztam 4x60-as pozdorjacsavarral. A hátulja is 19mm-es bútorlapból van. A felső lap dupla, és még ki is merevítettem belülről fa lécekkel. Aztán ugráltunk rajta barátommal, de meg se nyekkent úgyhogy rá mertem tenni az akváriumot. Az akvárium vastag üvegből van és önmagában is olyan nehéz, hogy egyedül be se tudtam hozni a szobába, plusz még raktam bele vagy 30 kiló talajt és követ, tehát biztos megvan 300 kiló összesen, vagy több is, de a szekrény elbírja.

2012. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy egy kicsit off-olom a témát, de hable-tól lenne egy kérdésem. Ha nincs élfóliázva a bútorlap, van valami öntapadós cucc, amivel be lehet vonni, és így megelőzve a víztől való felpúposodást?


Bútorlapot egyébként hol érdemes vágatni méretre? Bútorboltok is foglalkoznak ezzel? Vagy valami maszek embernél?

2012. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Van sokhelyen lapszabászat:

[link]

Ezek közül voltam pl a Millennium Bt. Barkács bolt - 1134, Bulcsú utca 23/B.-ben mert az van a legközelebb.

Aztán voltam az NKGB Célpont Kft.- 1141, Szugló utca 115.-ben is, ott gyorsabban levágják a dolgokat.


Öntapadós fóliát Panton boltokban lehet kapni, kb 400 Ft egy méter Oracal fólia 50 vagy 63 cm szélesből, van mindenféle színben.

[link]

A Déri Miksa u. 6. (Ha a 4-6-os villamosról leszállsz a Rákóczy térnél, onnan 2 perc gyalog).

A Rumbach S. u. 15. (Nagyjából a deáktérnél van, pl metróval oda lehet menni, és gyalogolni kell vagy 2 percet)

A Thököly út 131/b (az 1-es villamos ott áll meg a Hungária Krt és Thököly saroknál és onnan 3 sarok gyalog).

A Korponai u. 18. (kint van kőbányán, a 95-ös busszal Kőbányai út és a Pongrác út saroknál kell leszállni és onnan balra 1 sarok, majd megint balra és ott vagy.)

2012. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

De az élfólia az a vékony csík a lap szélén. Élfóliát lehet kapni bármelyik lapszabászaton, vagy barkács boltban.


Ha külön akarod leélfóliázni az elejét, vegyél annyi métert ami kell, aztán fogj egy vasalót és a vasaló alá tegyél egy papírt, hogy ne égjen a vasaló talpára a műanyag, úgy rá tudod vasalni. Aztán kell egy sniccer, hogy kétoldalt levágd a lelógó részeket.

2012. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként ha nincs élfólia a szélén és úgy ragasztasz az egészre öntapadós fóliát, az élére nem tapad rá, mert a pozdorja önmagában a porzik, és az öntapadós fólia csak a már befóliázott bútorlapra tapad rá normálisan.
2012. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!