Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red cherry garnélát akartam...

Red cherry garnélát akartam venni, de az eladó azt mondta, hogy csak nanohalakkal együtt lehet tartani, vagy magában. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Minősíthetetlen hangon kioktatott az állatereskedésben az eladó hölgy, hogy én bárhonnan szedem is az infóimat sürgősen váltsak weboldalt, mert a garnélákat csakis magukban vagy nanohalakkal lehet tartani, máshogy nem. De én azt olvastam, hogy békés természetű halakkal simán lehet garnélákat tartani. Most akkor megeszi vagy nem eszi meg az átlag díszhal (guppi, molli, dánió) a kis garnélákat???

2012. dec. 18. 14:33
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
79%
A mollyk tuti bekapják őket. És a hölgynek igaza volt, legjobb nanohalakkal vagy magukban tartani őket.
2012. dec. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zolka99 ***** válasza:
50%
Szerintem meg nem, símán lehet őket tartani csak rengeteg búvóhel ykell és rengeteg jávai moha
2012. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Hát igazából erről megoszlanak a vélemények. Nem hülyeség, amit mondott, a nanohal az ideális mellé. Ilyen szempontból megbecsülendő az ilyen eladó, mert nem akart mindent eladni neked bármi áron, lehazudva a csillagokat.


A békésebb természetű halak is veszélyesek lehetnek a kicsikre, sose lehet tudni. Jó páran azért tartják őket ilyen halakkal, mert így kevesebb pici marad meg, és lassabban szaporodnak.


Az én személyes véleményem az, hogy a garnélákat (főleg a ritkábbakat, nem a Red Cherry-t, hanem a Bee-ket, CRS-eket, stb) egyedül, csak nekik kialakított akváriumban érdemes tartani, így nem lesz semmi stressz. A halak tudják őket eléggé stresszelni, még a nanohalak is. Így nem lesznek annyira élénk színűek, és többször bújnak el. Ha viszont csak ők vannak, nemigen kell őket keresgélni, mindig elől lesznek. :D

2012. dec. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Hatalmas tisztelet az eladónak, nyugodtan kiírhatnád a bolt nevét, ritka az ilyen.

Biztosan nem akart megbántani, nem kioktatni akart, csak elmondta a tényeket. Hidd el, a legtöbben negyed ennyit sem segítettek volna.


Az átlag díszhal kikészíti a garnélákat.

2012. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem az infó, inkább a stílus bántott. Vidéki kis bolt, nem hiszem, hogy bárkit érint innen. :)

Köszönöm a segítséget, akkor nem tartok garnélát. :)

2012. dec. 18. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Itt se mindenki pesti ám. ;)
2012. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6: +1
2012. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 moco22 válasza:
Nekem red sakuráim vannak, együtt neonokkal, petitellákkal, titteyaval, fonálalgaevővel, ancival, kalászhalakkal. Semmi gond nincs, sőt szépen szaporodnak.
2015. júl. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 moco22 válasza:

[link]

Érdemes elolvasni.

2015. júl. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!