Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti honnan veszitek az akvárium...

Ti honnan veszitek az akváriumotokba a növényeket?

Figyelt kérdés

Növény vásárlás előtt állok, és nem tudom, honnan vegyem meg. A helyben levő akvarisztikai boltokban nemigen van választék, ami meg van, az elég leharcoltnak néz ki.

Néztem a Green Aqua-t már, de egy kicsit drágának találom. Az akvarista.hu-n is olvasom a hirdetéseket, de a közelemben nincs eladó növény.

Tudtok esetleg valami megoldást ajánlani erre a problémámra? Van esetleg valami megbízható bolt, ahonnan érdemes rendelni, és nem kerül annyiba, mint a Green Aqua?

Akármilyen ötletet szívesen fogadok.


A válaszaitokat előre is köszönöm.



2012. dec. 18. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én csak és kizárólag akvaristáról, illetve magánszemélyektől veszek, na meg hable ad, ha kérek, ha nem :) Hidd el, lesz, aki postára adja neked, ha megbeszéled vele.

Esetleg még ezt tudom ajánlani, bár nem vettem még innen semmit:

[link]

2012. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

És a növények hogy bírják a postai utaztatást? Szombathelyen lakom, Budapesttől 220km-re, és a posta se valami megbízható manapság. 2-3 napot kibírnak becsomagolva?

Az oldal, amit belinkeltél, nem rossz. Esetleg van valakinek tapasztalata róluk? Mert az áraik nem rosszak, ahogy nézem.

2012. dec. 18. 16:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Én régebben rendeltem tőlük (igaz, nyáron) akkoriban nagyon szép erős egészséges csiga/alga mentes növényeik voltak.
2012. dec. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én épp ma vettem pár tő vizinövényt, az eladót a jofogas.hu-n találtam.

Én is ezzel küzdök, helyben 1 bolt van, hihetetlen drága is és választék sincs.

A vaterán is láttam jó áron vizinövényeket.

2012. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én mindig GA-tól veszek, ez a legjobb*, és legbiztosabb...


*itt:parazita, csiga, alga mentes, tiszta és szép

2012. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2-3 napot simán kibírnak, de a hideg probléma lehet.

Nem tudom, hogy a szállítás során kerülnek-e fűtetlen helyre (annyira nem hiszem), de ha megcsípi őket a hideg, akkor lehet, hogy dobhatod ki őket.

2012. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én Pécsett egy helyi boltból, teljesen külön vannak a növények a halaktól. külön akvárium, külön víz, külön szűrő. elég sokat saját maguk nevelnek és szaporítanak.

illetve vettem akvaristán keresztül is, de sikerült egy jó kis darakórt beszednem, ami később uszonyrothadást is okozott...szóval onnan már inkább csak óvatosan nézelődök növényt :)

én ilyen hidegben nem kockáztatnám a postát...valahogy anyukám túl sokat mesélt a Magyar Postáról, amíg ott volt postavezető :D viszont ha futárszolgálattal szállíttatod, akkor meg lehet próbálni és ők se dolgoznak olyan horror áron :)

2012. dec. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Hát, lehet, hogy maradok mégis a Green Aqua-nál. Egyszer talán kibírom, utána meg majd, ha lesz másik akváriumom, lehet szaporítani a növényeket.

Egyébként anubias nana-t, microsorium-ot, cryptocoryne-t, meg valamilyen mohát (jávai, úszó máj, gömb) szeretnék venni. Mint ebből is kiderül, eléggé low tech aksi lesz, pár garnélával.


A Green Aqua-ból való rendelésnél egyébként futárszolgálat hozza a növényeket? Igaz, hogy másnap ki is hozzák?

Hogy vannak csomagolva a növényeik? Ők is ilyen kis cserépben, és vattában tartják?

2012. dec. 18. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:
De nem jobb hogyha elmész egy díszhal boltba és megnézed személyesen hogy mit veszel? És akkor meg sem fagy az úton, mert berakod a kabátod alá. GA-ban horror áron tudsz rendelni kis ficli növényeket, szerintem bárhol máshol vehetnél nagyobbakat olcsóbban.
2012. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
GA-nál az előtéri növények pl zselében vannak, egy mini műanyag dobozkában. Van amit meg zacskóba raknak be csak úgy. De az olyan mindegy, hogy van e rajta vatta, vagy nincs, mert csap alatt le tudod mosni róla.
2012. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!