Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 100l-es akváriumba mehetnek...

100l-es akváriumba mehetnek ezek a halak?

Figyelt kérdés

5-6 neon hal

5-6 guppi

2 anci

3 páncélos harcsa

2-3 gurámi


Esetleg mivel lehetnek problémák vagy melyikből kéne kevesebb/több vagy, ha nem passzol bele a képbe valami mit javasoltok helyette?


2012. dec. 18. 17:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én guppikat/kardfarkút nem tartanék többet, nagyon el tudnak szaporodni. Ha pacifista az ember akkor kiszedegeti a kis halakat hogy ne egye meg a többi ezzel még egy akváriumot fenntartva, ha benne hagyja őket akkor egy részüket megeszik a nagyhalak, egy részüket meg beszívja a szűrő amitől baktériumok is keletkezhetnek ami megöli a többi halat ha nincs elég gyakran tisztítva. A többi hal jó, még bettát is tehetsz bele, fajin halak és szépek, nem eszik a többit. Algaevőt se árt ha veszel bele, jó ha tisztogatja kicsit a köveket és az akvárium falát.
2012. dec. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A neonhalból jó lenne ha többet raknál. legalább 10-et. úgy érzik jól magukat,meg úgy mutatnak. páncélos harcsából is legalább egy 5-6-ot. Meg még 2 anci, meg 3 xifó. 2 lány egy fiú. de már ez is a felső határ.
2012. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
41%

Him bettát ne hogy belerakj.

Esetleg 1-2 nöstényt..

2012. dec. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a betták abszolút békések voltak, sose bántották a többit. Csak másik bettát támadnak meg ha túl kis helyen vannak együtt, de 100l akváriumban simán elvan két hím is kötekedés nélkül. Az előttem szólóval egyébként egyetértek, neonhal valóban mehet több, a harcsák is nagyobb létszámban érzik jól magukat.
2012. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

akkor mi lehet az a max létszám ahányan lehetnek a halacskák??

belefér még ha ugyan így maradnak a számok meg a fajok csak a neon-ok számát 10re a páncélosokét meg5-6ra emelem??

2012. dec. 18. 17:49
 6/12 anonim ***** válasza:
Belefér. 100l bőven elég ilyen kis halaknak, bár gurámiból 2 is elég szerintem. Ízlés kérdése, de nekem annyira nem jöttek be. Szép halak, de kicsit tohonyának tűnnek, némiképp jellegtelenek. A harcsák hiába egyszínűek, nagyon jópofák. Csigát viszont véletlenül se rakjál az akváriumba:)
2012. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

mostani kisebb 54l-esbe is sajna bekerültek csigák kivagyok már töllük de idönként szétnyomkodom az akvárium falán guppik igen csak szeretik csipegetni őket:D

Gurámiara amgy azért gondoltam mer szép szines....számitásba jött a vitorlás hal is de ahoz meg kicsi lenne egy 100l-es...

esetleg tudnátok javasolni szép fürge, mutatós halat a gurámi helyett??

2012. dec. 18. 18:02
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
1 vitorláshal bőven elfér még ezek mellett, nekem 60l akváriumban is jól érezte magát. Valahogy megérzik mekkorára nőhetnek az életterük mérete alapján. A csigákat kiirtani nem lehet egy idő után sajnos, én is elkövettem azt a hibát hogy betettem az akváriumba két darabot:D A gurámi lecserélésére most nem tudok konkrét választ adni, nem emlékszem a hal nevére ami jó lenne helyette. Van egy fekete pötty a farkuk tövében, sárgás árnyalatúak, közepesen kicsi mozgékony kissé ponty szerű halak, valaki aki olvassa majd biztos írja a nevét:) A többi halam külön akváriumba volt, lábeók és sügérek, de ezek összeférhetetlenek a többivel.
2012. dec. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bamboochatheone ***** válasza:
54%

ZooleK!

A lábad is megérezné ha 45-ös méretűre nőhetne de te életed végéig csak 40-es cipőt húznál rá. Persze hogy akkora marad...

2012. dec. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem jó ez így, csak beleolvastam a válaszokba, de nem idegesítem inkább magam.

Én ilyesmit javasolnék:


15 vörös neonhal, 1 anci, 6 páncélos harcsa, 1 hím betta.


A guppik túl szaporák és nem illenek a neonok mellé (bár különösebb bajuk nincs egymással).

A gurámik minél kisebb helyen vannak, annál agresszívebbek lesznek ivarérett korukra. És 150 liter alá nem javaslom őket. Esetleg mézgurámiből lehetne még egy pár, 5 neon helyett.

2012. dec. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!