Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mwelyik aljzat tisztitót vegyem?

Mwelyik aljzat tisztitót vegyem?

Figyelt kérdés
Valami márkásabbat vagy jó az olcsóbb is? Ti melyiket ajánljátok,és nektek melyik vált be?
2012. dec. 19. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a vidót: http://www.youtube.com/watch?v=MqHvrybHBGQ


Szerintem felesleges venni, csak egy gumicső, meg egy akármilyen flakon kell hozzá. Ez kijön 1-200 ft-ból.


És ezen az elven működik: http://www.youtube.com/watch?v=6rny12X9KaI

Így nem kell szívogatni a csövet. :D

2012. dec. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
Én se vennék. A legtöbbhöz ráadásul túl vastag csövet gyártanak. A házi gyártmány az igazi :-) Cső, ragasztó, flakon és viszontlátás.
2012. dec. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem is cső plusz flakon házigyártású van de gyűlölöm szívogatni mert folyton leslukkolom a vizet, a videót meg hiába nézem egy kukkot nem értek.

Én is most gondolkodom egy olcsóbb pumpás megoldáson.

2012. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lényege a videónak, hogy nem kell külön szívogatni a száddal a vizet. Belemeríted egy flakont, miközben a cső vége lejjebb (!!!) van egy vödör felett. Ez nagyon fontos. Ezt követően a flakon tetejét kiemeled a vízfelszín fölé, így a csőben levő víz lefolyik a vödörbe. Ezt követően a flakont újra a vízbe téve már nyugodtan szívhatod a mulmot vele.


Ezek alapján nézd meg újra a videót, így talán már világos lesz.

Remélem, érthetően írtam le. :D

2012. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 YourDestiny ***** válasza:
Érdekes, hogy én soha nem szívok vizet. Szerintem te vagy tehetetlen. ;) Ha egy üres csövet megszívsz, ami átlátszó, akkor csak látod, hogy mi a helyzet.
2012. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp harangos megoldást akarsz, akkor a sparban is kapható kis, citrom formájú sárga citromlés üveg a 12-es csőre ragasztó nélkül rámegy.

Én nem használok ilyet, mert ha van növény az akvárumban, a gyökereit sértheted és nem is fogod tudni egy sűrűn benőtt akváriumban ezt kivitelezni. Én amanokat, üveggarnélát és páncélos parcsát használok, két éve nem volt kiporszívózva az akvárium (300 liter), csak a heti 20% vízcsere.

28F

2012. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A páncélos harcsa is jó ilyen "célra"?
2012. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A garnélák és harcsák nem esznek ürüléket, ami bemegy, az valahol ki is jön...

Sűrűn növényesített akváriumba minimális mennyiségű állatot tartanak és erős szűrést használnak, így gyakorlatilag nincs mit porszívózni.


De egy átlagos akváriumban igenis kell a mulmozás.

2012. dec. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát főként az aranyhalakhoz. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 19. 15:23
 10/12 YourDestiny ***** válasza:

A páncélos harcsa is jó ilyen "célra"?


A sz@rt mióta eszik meg?

2012. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!