Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Adott egy kis akksi. Nincs...

Adott egy kis akksi. Nincs benne se szűrő. Ha 3 naponta lecserélném a víz 50%-át, akkor az jó lenne a halaknak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 19. 15:47
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2012. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De miért? Kíváncsi lennék rá.


Pedig nem hagynám a káros anyagok felhalmozódását. Akkor nem értem mi lehet gond?

2012. dec. 19. 15:52
 3/10 bamboochatheone ***** válasza:
Mert folyamatosan változtatod a víz értékeket. Ez nagy stressz a halaknak. Mekkora akvárium?
2012. dec. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Valami lemaradhatott. "se szűrő,....."


De egyébként nem. Amiben halat tartasz, abban kell lennie szűrőnek, nincs mese. Valaminek meg kell mozgatnia a vizet, és fontos ahhoz is, hogy ún. "akváriumi víz" legyen benne (lebontó bacik stb). A vízcserét a vízben felgyűlt káros anyag koncentráció miatt csinálják, nem a tisztaság miatt.


Remélem minimum 30l-es az akváriumod, az alatt nem szabad halat tartani (törvény is tiltja).


Ha akváriumot szeretnél otthonra, javaslom az akvarista.hu e-bookjait kezdésnek, sok kérdésre választ kapsz.

2012. dec. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja értem már. Nem nagy akváriumról lenne szó, sőt még kicsi is.


Valami lemaradhatott. "se szűrő,....."

se szűrő...se fűtő...


Dehogy még nincsenek halaim, csak érdeklődtem, mert a boltba azt mondták, hogy ilyen esetben nem szükséges szűrő.

2-3 halat terveztem (még nem tudom ilyet). A boltban ennyi halnak egy 20l akksit ajánlottak.

2012. dec. 19. 16:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Aranyszabály hogy boltosokra NEM SZABAD HALLGATNI. A lelkiismeretes boltos ritka, mint a fehér holló. Ha tudni akarsz valamit, inkább itt kérdezd meg, vagy valamelyik nagy akvarisztikai honlapon, ahol értenek is hozzá.


20l-ben maximum garnélát tarthatsz, meg csigát. De szűrő mindenhova kell, még egy "csak" növényes akváriumba is.

A fűtő se árt, de azt bizonyos estekben el lehet hagyni (pl. nálatok otthon stabilan 20 fok fölött van a hőmérséklet, és nincs nagy ingadozás)

2012. dec. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:

Hány ampéros az akku? :-)


Ám egyértelműen nem a válsz. Azok a bizonyos méreganyagok néhány óra alatt felhalmozódnak. A sok hirtelen változás szanaszét stresszelné a halat. Kiegyensúlyozott, folyamatos nitrifikációra, és egy stabil biológiai egyensúlyre van szükség.

2012. dec. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A halak folyamatosan termelik az ammóniát, amit azonnal ki kell vonni a vízből, szóval 10 percenként is csinálhatnál vízcserét szűrő nélkül.

Egyébként arra is roppant kíváncsi lennék, milyen halat tudtak ajánlani 20 literbe, amiből lehet 2-3 db-ot tartani.

Én nemigazán ismerek ilyen halat, aminek ez megfelelő lenne.

Pedig jó sokfélét ismerek.

2012. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne szűrő, oxigén sem kerül a vízbe. Először elkezdenek pipálni a víz tetején, majd megfulladnak.
2012. dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Frontosa ***** válasza:

Egyszerűen: a szűrő egy jótékony baktériumközeg, abban telepednek meg azok a baktériumok ami életre alkalmassá teszi a csapvizet. Nélküle a víz állattartásra alkalmatlan. A vízcserékkel semmit nem oldassz meg, ezt gondolom te is belátod.

Üdv,

2012. dec. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!