Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet valaki annyira...

Hogy lehet valaki annyira buta, hogy 1760 literes akvárium halak nélkül tart?

Figyelt kérdés
Kisfiunknak az egyik kis osztálytársának volt pénteken a szülinapja, és a szülei otthon tartották meg neki a szülinapi zsúrt. Nem igazán rossz módban élő család.. a lényeg, hogy a hatalmas nappaliuk közepén van egy szintén hatalmas akvárium 220*100*80as. Férjemmel mi is "nagy" akvaristák vagyunk és van is egy 250literes aksink. Na amikor megláttuk az akváriumot a lélekzetünk elállt nézegetjük közelről de hát hiába néztem nem láttam benne halat.. meg kérdeztem őket, hogy ebben hol vannak a halak? és a férj megszólalt, hogy hát ez nekik csak azért van mert tetszik nekik és nem akarnak bele halat mert azzal csak a gond van... hát én szóhoz sem jutottam és elterelődött a téma.. nagyon nagyon nagyon gyönyörűen szépen bevolt rendezve mint egy álom olyan volt... de akkor is halak nélkül egy ekkora aksi? mi a véleményed róla?
2012. dec. 23. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem is tetszenek az akváriumok, de nem vagyok halrajongó, tartnék nagy akváriumot berendezve stb de nem lenne benne hal:D szerintem ebben semmi rossz nincs...
2012. dec. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
persze.. ízlések és pofonok. de azért ez egy olyan akvárium ami nem hétköznapi méretekkel rendelkezik:) és számomra csak dísznek egy ekkora aksi felfoghatatlan... annyira sok szép gyönyörű hal van amikkel tele lehetne rakni! :) meg úgy kb. ekkora méretnél már minden tartható! de hát kinek mi.. :)
2012. dec. 23. 16:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek jobban tetszik egy igényesen, csak növényekkel berendezett akvárium, mint egy halas. Nincs ezzel semmi probléma. Ha nekik ez tetszik, miért is ne?

Lehet, hogy a halakat nem kedvelik különösebben, viszont a szép vízinövényeket igen.


Én személy szerint egy ekkora akváriumba itthon 2-3 csapat nanohalat raknék, szép felhőt képeznének.

2012. dec. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egy külön műfaj, más kategória.

Nekem gyerekkoromban azt mondták, mindenkinek így kéne kezdeni megtanulni az akvarisztikát. Mint ha szobanövényeid lennének, csak víz alatt.

Az állat (hal, gerinctelen, stb) csak mérgezi a rendszert, amivel mindenképpen kell valamit kezdeni.

Vannak állat nélküli típusok is.


Mondjuk ekkora méretbe egy pár garnéla, vagy nanohal csapat beleférne az önfenntartó rendszerbe, ekkora élettér a természetben is el tud tartani pár állatkát.

2012. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én se raknék bele halat. Mióta elkezdtem növényesezni már nem a halak a legfontosabbak. Nekem is csak azér van 1db halam h anyám ne húzza a száját h :minek akvárium ha nincs benne hal??
2012. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát én személy szerint raknék bele diszkosz halakat meg egy "felhőnyi" neon vagy más raj halat!
2012. dec. 23. 16:43
 7/10 bamboochatheone ***** válasza:
Azért a diszkoszhal nem egy olcsó játék. Alapból lágyvizes amihez minimum RO szűrő kell de ekkora mérethez illik valami nagyon szerezni. Plusz hatalmas szűrés is kell ami legalább egy 200 literes szűrőakksi tele szűrőanyaggal meg hozzá valami 2000 liter/órás szivattyú ami nem keveset fogyaszt.
2012. dec. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát ezért nincs nekem diszkosz halam mert nincs rá pénzem, de nekik lenne rá:D de hát mindenkinek más tetszik
2012. dec. 23. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:

A legtöbb embert, akinek nincs otthon akváriuma, szerintem nem érdekli a berendezés.


Abból gondolom, mert itt főleg a tengeri szokott tetszeni nekik, azon belül a bohóc hal, meg a ciklámen színű halam ami feltűnő.


A nanohalakra legyintenek, hogy hja ezek ivadékhalak? Akkor még nem érdekes, majd ha megnőnek. Persze az nem számít hogy nem fognak megnőni soha. Mindegy.


Az üres akváriumot meg csak azért nézik, ha nézik, mert keresik benne a halakat.


Eddig 1 olyan emberrel találkoztam, aki pont az ellenkezője volt, de ő utált minden állatot, a halaktól kezdve a macskáig, viszont a növények tetszettek neki. Ő volt a kivétel.


Egyébként nekem amikor még nem tartottam halakat, akkor a vitorlás tetszett, mert azon voltak lelógó biszbaszok, meg a harcsák a nagy bajszukkal és a cápamárna ami nagyon vadnak tűnt. Aztán tartottam is őket később, és rájöttem hogy a márna az félénk, a vitorlás az olyan volt amilyennek képzeltem viselkedésre, a harcsánk viszont gonosz volt.


Közben változott az ízlésem, most ezek a miniatürizált halak jönnek be, nanohalak, akiknek van elég helyük úszni, mert hozzájuk képest azért mennyivel nagyobb egy kis akvárium is, mint a nagy halakhoz képest egy nagy akvárium.


Persze nekem is a legnagyobb az 250 liter volt.

Annál nagyobb tulajdonképpen nekem nem is kéne, mert szerintem ha olyan túl nagy, azt már nehezebb karban tartani. Még lehet akkor is ha nincsenek benne halak. Hát nem tudom.

2012. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
amiben nincsenek vagy alig vannak halak holland típusú akváriumnak hívják. nekem bejön
2012. dec. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!