Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehetséges lenne, hogy két...

Lehetséges lenne, hogy két különböző nemű halam van?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: van két gyöngygurámim. Eddig meg voltam róla győződve, hogy nőstények, mert gyakorlatilag csak a hasukon van egy kis narancsszín és az se túl rikító. De most elbizonytalanodtam, mert a hátúszonyukat jobban megfigyelve észrevettem, hogy egyiküké egy kicsit nagyobb, de keskenyebb, a másiké kisebb, de szélesebb. Tegnap azt vettem észre, hogy több alkalommal körbe-körbe úszkáltak néhányszor, de nem verekedtek és még fészek sincs. Van rá esély, hogy lesz szaporulat, vagy ez csak kósza ábránd marad? Válaszotokat előre is köszönöm és kellemes ünnepeket mindenkinek!
2012. dec. 24. 09:11
 1/5 anonim válasza:
a leírásod szerint van rá esély de egy kép sokat segítene
2012. dec. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam róluk képet csinálni, de sajnos úgy látszik nem szeretik a kamerát. Kiegészítésként még annyit, hogy állandóan együtt úsznak mindenhová, az első perctől kezdve tökéletes volt köztük az összhang. Színre meg tök egyformák, csak a hátúszójuk alapján lehet különbséget tenni köztük.
2012. dec. 24. 09:47
 3/5 anonim válasza:
a hímnek hegyeskés a nősténynek olyan kerekes a hátúszója és a hím színesebb is mint a nőstény de ez a színváltozás általában a párosodás előtt jelenik meg jobban
2012. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
itt egy videó hátha meg tudod így állapítani róluk: [link] a színesebb és amelyik körül öleli a másikat az a hím.
2012. dec. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ is, meg a videót is!
2012. dec. 25. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!