Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet díszhalat a...

Hogyan lehet díszhalat a legfájdalommentesebben megölni?

Figyelt kérdés

Az egyik halam megsérült, nagyon rosszul néz ki már napok óta nem eszik és láthatóan szenved. A legvégső esetre szeretnék egy biztos megoldást. (a kérdésre kérnék választ az akvárium méretét, szűrését, etetést és miegymást ne hozzátok fel válaszként mert minden rendben van vele.)

Köszönöm a megértést és az esetleges válaszokat.


2012. dec. 24. 18:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is valami hasonlóra gondoltam, csak nem fejtettem ki.


Amúgy ha hagyod szenvedni, akkor is meghal. Mindig nehéz ezt eldönteni, hogy mikor jó megölni, és hagyni szenvedni.

2012. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt szívem megölni nem voltam rá képes ma magától elpusztult. Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 3. 22:58
 13/14 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudtam, pont azért kell fagyasztóba rakni, hogy lassabban hűljön le.

Mert a jeges víztől sokkot kap, valóban, tehát érzi, és a sokkba hal bele.

A lassabb hűlést meg nem annyira érzi, mert hidegvérű állat, és nem úgy érzékeli a környezete hőmérsékletét, mint egy melegvérű.

Nem fázik, hanem átveszi a környezete hőmérsékletét.

A hűléssel párhuzamosan lassul az anyagcseréje, és addig lassul, hogy elalszik, és meghal.

2013. jan. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Onmagaban a fagyasztas felejtos. Sajnos errol van nagyon rossz tapasztalatom. Az nem tobb mintha a halat ledobnad a parkettara megfulladni. Extrem hideg sokkfagyasztas az mas lenne gondolom, de arra alkalmatlanok az otthoni melyhutok.
2023. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!