Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ajándékba szeretnék venni...

Ajándékba szeretnék venni díszhalat szombati napon vasárnapig kibírják a halak vödörbe? A másik pedig az hogy 50km kell még utána kocsikázni vele azt túl élik?

Figyelt kérdés

2012. nov. 13. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen időben eleve nem szerencsés halat venni,de az utazást nem fogják szeretni,az biztos,a zacskóból-vödörbe-megint zacskóba-akváriumba,azt meg különösen.
2012. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ajándékba halat (állatot) nem veszünk. Honnan tudod, hogy a célszemély akváriumába elfér a választott hal? Hogy megfelelnek-e neki az ottani körülmények? Hogy pont ilyen halat szeretne az akváriumában látni évekig?


Amúgy ha előkészítenéd a vödörbe a vizet és lenne levegőztetőd, akkor egyes halak kibírnák, de ez is fajfüggő. Van, aminek fűtés kell, van, aminek lágy víz.


A kocsikázást pedig csak szakszerű csomagolással bírnák ki, folyamatos megfázás elleni védelemmel és megfelelő mennyiségű oxigénnel.


Magyarul ne csinálj nulla hozzáértéssel ekkora hülyeséget, mert valószínűleg nem pozitív meglepetés lesz a vége.

2012. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Így ne vegyél halat.

Én is jártam már így, egy jól megtervezett társításba hoztak nekem "ajándékba" még halakat, kitudja honnan. Nagy ajándék volt az az 1 hét karanténozás, mire tovább tudtam őket ajándékozni.

Mindenképpen kérdezd meg, hogy akar e halat, és ha igen milyet, mennyit, honnan, esetleg hívd el vásárolni, és mondjuk az legyen az ajándék, hogy állod a számlát.

2012. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jajj nee!

Nekem most új az aksim, rajtam kívül mindenki örül neki. Szépen elterveztem ,hogy mit akarok, aztán most azon izzadok, hogy hova tegyem az ajándék halaimat. Egyrészt nem ilyeneket akartam, másrészt egymás seggébe érnek. Én meg non-stop aljzatot szívok, meg vízcserézek két hete. Bár még szerencsére él mind a 35, de ez így nem nagy öröm, inkább csak para.

2012. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Először is szeretné ajándékba kifejezetten a szülinapos kérése volt és régi vágya.Meg van az akvárium és az összes felszerelés is hozzá!
2012. nov. 14. 18:33
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát....köszönöm a válaszokat és a támadásokat!Nem abban kértem tanácsot hogy mit szabad tennem és mit nem.

Díszhallal kapcsolatban kértem tanácsot ehelyett támadást kaptam!Hát....köszi mindenkinek!Tisztelet a kivételnek!

2012. nov. 14. 18:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, buta... Senki nem támadott, csak leírtuk, hogy nem jó ötlet. Oké, ha akar halat, gondolom azt is tudja, hogy milyen fajtát. Azt miért nem írtad le? Mert nem mindegy, hogy aranyhalat, aminek 18 fokos víz és 200 literes akvárium kell, vagy bettát, aminek 28 fokos víz és 30 literes akvárium.


Első kibírja vödörben, utóbbi megfázik.

Első nem bír ki 50 kilométert (ha nem csomagolod jól), utóbbi igen, ha nem fázik meg.

És ez csak két halfaj összehasonlítása volt. ÉS beszerezhető körülbelül 1000 faj.

2012. nov. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Az állat kereskedésben kaptam válaszokat ,inkább ott tettem fel a kérdéseimet!Gondoltam ők tuti tudják mi a helyes!Kocsival megyünk 50km szóval megfázni nem fognak.A többit meg majd megtapasztalja a gazdája hogy mit hogy kell tennie a halakkal kapcsolatban!
2012. nov. 15. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!