Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen eleséget adjak a...

Milyen eleséget adjak a bettámnak (nincs itthon betta eleség)?

Figyelt kérdés
Kaptam egy sziámi harcoshalat, de nincs eleségem amit adhatnék neki... Hirtelen venni sem tudok sehol, mert ünnepek vannak... Csak lemezes tápom van, és algakockám, utóbbira rámozdult, de kiköpte - érthető módon. Mégis, tudok neki valamit adni (pl. nyers vagy főtt májat, vagy bármit, ami kéznél leget)? Köszi a segítséget (SOS)!
2012. dec. 25. 15:51
 1/4 bamboochatheone ***** válasza:
100%
Kibírja az ünnep végéig. Nem is árt neki egy kis koplalás. Ha pedig veszel neki kaját akkor fagyasztottat vegyél, ne ilyen betta táp meg hasonlókat...
2012. dec. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem ne adj neki ilyesmit, az ünnep végéig kibírja, nem is árt neki. Ha majd veszel, szerintem fagyasztottat vagy élőt vegyél pl. a szúnyoglárva. Amikor nekem volt, ezt ette, és nagyon szép hal lett belőlle.
2012. dec. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lemezest szórhatsz be neki, az a víz tetején marad, ha éhes, eszik belőle.

Utána pedig lehet kapni bettáknak való fagyasztott mixet, mindenféle kis fagyasztott planktonállatka van benne.


Májat ne adj neki, meg semmi hasonlót, bonyolultabb fehérje van benne, mint ő maga, tehát természetellenes a tápláléklánc szempontjából, ami nem tesz neki jót.

2012. dec. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Magam is bíztam benne, hogy kibírja csütörtökig :) Írták valahol, hogy végső esetben ráfanyalodik a lemezesre, nálam eddig nem kellett neki. Amúgy szemlátomást jól érzi magát, és a válaszaitok után végképp nem aggódok érte:) Kellemes ünnepeket!
2012. dec. 25. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!