Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinaljak hogy ne algasodj...

Ilyes levente54 kérdése:

Mit csinaljak hogy ne algasodjon az akvariumom? Nem szeretnek alganyalot tartani . Esetleg valami mas esely meg van e? :D

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ha sokat világítassz akkor zöld alga jelenik meg ha keveset akkor fekete. ennyi.

Mi bajod az algaevőkkel?

2012. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 bamboochatheone ***** válasza:
Milyen fajta alga?
2012. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jól leírták. Ha barna alga, akkor kevés a fény, ha zöld, akkor sok. Hol van az akvárium? Nem éri közvetlen napfény?
2012. dec. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A világitást 4 órás intervallumokra csökkentsd.Tehát 4 óra világitás 4 óra sötét és igy tovább.Lehet kapni erre automata kapcsolót.Nekem igy megszünt az algásodás.
2012. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
rendszeres vízcserével és normális világítással nem algásodik.
2012. dec. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Vegyél alga evő harcsát!
2012. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Elso valaszolo: az a bajom az algaevokel hogy mikor mar tulnagyra meg no akkor mar nem nagyon fer az akvariumomba . :D Volt mar algaevom csak akkorara meg nott hogy egy csapassal szinte mindent feldontott.
2012. dec. 27. 08:37
 8/15 A kérdező kommentje:
Harmadik valszolo : az akvarium a szoba nyugati iranyaba helyezkedik el .
2012. dec. 27. 08:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Az algakkal nem vagyok nagyon tisztaba inkabb az akvarium uvegfalan jelenik meg , a kavicsokon , a novenyeken . Persze meg a szuron is meg jelenik.
2012. dec. 27. 08:40
 10/15 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok. A szobában éri közvetlen napfény? Úgy értem, az ablakhoz közel van, vagy inkább tőle messze, egy sarokban?

Magának az algának milyen a színe? Zöld vagy barna? Ha zöld, esetleg tarts az akváriumban egy csapat Amano garnélát. Ők eszik az algát, és nem nőnek nagyra, olyan 4-5 cm-esek. Növényes akváriumban szokták őket erre a célra tartani.

2012. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!