Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért habzik a víz?

Miért habzik a víz?

Figyelt kérdés

Van egy 15 literes akváriumom és habzik benne a víz. Nem tudom miért.

Pedig:


- van szűrő: AquaEl FAN MINI

- nem használok/használtam vegyszereket


2012. dec. 27. 14:05
 1/10 bamboochatheone ***** válasza:
Mikor cseréltél benne vizet? Van benne hal vagy garnéla? Növények milyenek?
2012. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A vizet 4 nappal ezelőtt cseréltem le (csak 75%-át).


Igen vannak benne halak:

2db algaevő

1db (páncélos?) harcsa


Növények: fodros vízikalász (1db), Törpe vízilándzsa (2db)

2012. dec. 27. 14:27
 3/10 bamboochatheone ***** válasza:

Azt remélem tudod hogy meg fognak dögleni a halaid.

Vízcserét, ilyen méretben, heti kétszer kell cserélni olyan 4-5 litert. Azaz hetente 10 liter két részletben. Mióta üzemel az akvárium?

2012. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

kb. 3 hónapja, de eddig nem habzott a víz. Neki is állok leszívok agy 5 litert.


Mit tudnál ajánlani?

2012. dec. 27. 14:47
 5/10 bamboochatheone ***** válasza:
Vedd ki a halakat és ajándékozd el! Tegyél bele garnélákat vagy csigákat! Halat semmiképpen se. Növények vannak?
2012. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Vannak növények, csak nem olvastad. :)


Egyébként már nagyon nem akarok azzal az akváriummal bűvészkedni, mert készül az új.

54 literes lesz, de ahogy olvasgattam nagyok lesznek még abba az akváriumba is. Nagyon sajnálok tőlük megválni, de muszáj lesz. Visszaviszem őket a boltba vagy lehet, hogy elajándékozom az akvarista ismerősömnek (neki diszkoszai vannak).

2012. dec. 27. 15:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezeknek a halaknak is 100 liter kellett volna, nem 15. Ez az akvárium haltartásra alkalmatlan, nem csoda, hogy habzik a víz. Ezzel nem téged akarlak bántani, örülök, hogy változtatni akarsz a helyzeten.

Minél előbb vidd el őket az ismerősödnek, de mondd meg, hogy karanténozza le őket, mert kizártnak tartom, hogy egészségesek tudjanak lenni. Egy diszkoszos akváriumban pedig nem vicc a betegség.


Amúgy azért habzik, mert felgyűltek a káros anyagok, és elszaporodtak a baktériumok. Gyakorlatilag elmocsarasodott a vized, bedöglött. Heti 2-3 alkalommal cserélj le 5 litert, amíg nincs más megoldás.

2012. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, már én is bánom, hogy a *** eladóra hallgattam és nem informálódtam. De tanultam a káromból és egy jó kis aksit rakok össze. Jelenleg készül a 3D háttér bele (a szűrő, meg a fűtő már megvan).
2012. dec. 27. 15:57
 9/10 bamboochatheone ***** válasza:
Sok sikert hozzá!:D
2012. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


Még biztos lesznek majd kérdései vele kapcsolatban. Amúgy írok róla egy kis cikket (vagy blogot) is. :)

2012. dec. 27. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!