Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vizet tegyek az akváriu...

Milyen vizet tegyek az akváriumba, hogy kristálytiszta legyen legalább 1 hétig?

Figyelt kérdés
Most vettünk egy 25 l-es akváriumot.Városi vizet tettünk bele de 4 nap elteltével már zöldes az árnyalat.Ha a hátuljába úsznak a halak már alig látszanak!
2012. dec. 28. 10:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

nem a víz a gond, hanem a szűrés...ekkora helyen papíron nem is lehet halat tartani max nano halat. (gondolom neonhalakat vettetek vagy aranyhalat vagy egyéb más szerencsétlent, aki jó ha 1-2 hónapot fog szenvedni mielőtt elpusztul...)

rakj bele értelmes szűrést és méretben bele illő halakat. máris látszani fognak a halaid. egyébként pár napos akváriumba halat nem is lehetne tenni...

2012. dec. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Rosszat sejtek. :)


Ha most vettetek akváriumot, akkor hogy lehet benne hal?


Na mindegy, ez már ilyen.

Ki kell alakítani a biológiai egyensúlyt, és akkor kristálytiszta lesz a víz.

Ez 25 literben, elég nagy művészet, az alapok hiányával pedig kb lehetetlen.


Ha leírod pontosan milyen a szűrés, milyen halak vannak benne, minden ilyesmit, akkor többet tudunk mondani.

2012. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
Én azt ajánlom, hogy a halakat vidd vissza a boltba, ahonnan valók, cseréld be őket. Helyettük pedig tarts egy csapat garnélát az akváriumodban, pár csigával. De ne egyszerre, várj 3-4 hetet, amíg kialakul az egyensúly az akváriumodban.
2012. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
Vedd ki a halakat, akkor nem tudnak majd hátra úszni.
2012. dec. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Bocs rosszul írtam nem 25 hanem 15 l-es.az akváriumot már rég megvettem és be is kapcsoltuk.Egy hetet ment úgy szűrővel,melegítővel csak ez után tettük bele a halakat.3 aranyhal van benne 3 neon meg kettő kicsi a nevüket sajna nem tudom.Olyanok mint a sügérek csak kicsiben.Az akvárium szettben volt Diversa.A szűrő CLARO 300.Mikor magában elindítottam az egészet tettem bele

crysall kristályvíz tablettát.

2012. dec. 28. 13:37
 6/37 anonim ***** válasza:
Nem akarlak bántani de ez szörnyű összeállítás így :)
2012. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
15 liter? most nemáá...
2012. dec. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:

Az aranyhalak nagyra nőnek és ennél sokkal nagyobb akvárium kell ,még a neonoknak is szörnyen kicsi ez a hely!

Azért olyan a víz mert nem tud beállni az egyensúly és így a vízminőség is romlik = elpusztul az összes hal.

Ekkora akváriumba talán garnélákat lehet tartani de arról nem tudok sokat.

2012. dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
Mi benne a szörnyű?Tanácsot kérek nem azt szeretném olvasgatni,hogy milyen idióta vagyok!!!!!!!!A boltban nem mondták,hogy ez így szörnyű lenne.Ezt nem magamtól csináltam ilyenre ezt tanácsolták az állítólag hozzá értő emberek!!!!!!!!
2012. dec. 28. 14:02
 10/37 anonim ***** válasza:
0%
szívesen segítünk ha leírsz mindent ha van bármi kérdésed inkább kérdezz mint hogy baj legyen :)
2012. dec. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!