Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor milyen talaj legyen?

Most akkor milyen talaj legyen?

Figyelt kérdés

Szóval 54 literes akváriumba kellene jó minőségű táptalaj. Garnélák és nano halak lesznek.

Milyet ajánlanátok?


Egyébként ha lesz garnéla akkor nem szabad dekorhomokot venni?



2012. dec. 30. 21:00
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] én a shirakura red bee sand-et ajánlanám
2012. dec. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Táptalaj:

[link]

[link]


Erre mindenképp kell legalább 4-5 centi magas általános talaj, mert annyira rengeteg tápanyagot tartalmaz, hogyha erre nem tennél általános talajt, akkor elöntené az alga az akváriumot. Az ált. talaj alatt sokkal lassabban oldódik ki belőle a tápanyag.

[link]


Nekem Tropica táptalaj van, és azon ADA Amazonia általános talaj. Ennél jobb minőséget nem fogsz találni, de tény, hogy az ára nagyon borsos :S

Dekorhomok mehet a garnélák alá is.

2012. dec. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy veszek egy ilyen talajt legalulra (1-2cm vastagságban) [link]

majd erre rá Amazonia táptalajt, csak nem tudom, hogy a Powder-t (a kisebb szeműt) vagy a nagyobb szeműt vegyem.

És erre már nem szabad dekorhomokot venni, ugye? Azt nem szeretik a garnélák?

Ilyet néztem abból: [link]

2012. dec. 30. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobb szemű ADA talaj van. Nem könnyű bele ültetni, de ettől függetlenül nagyon bevált. A dekorhomok dologra szerintem kérdezz rá a Greenaqua-s srácoknál, ők biztos tudják. Én nem használtam dekorhomokot a layout-nál.
2012. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mit jelent ez a 'layout'?


Email-ben meg lehet tőlük kérdezni? Sajnos én nem találtam emailes elérhetőséget. :(

2012. dec. 30. 21:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Jut eszembe: a rétegek közé kell valamit tenni, hogy ne keveredjenek össze?
2012. dec. 30. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:

A táptalajra az általános talaj kerüljön vagy a dekorhomok, de mindkettő ne. Azért nem olyan jó a homok, mert világos - én a növényekhez sem szeretem, de a garnéláknak sem jó, sötét aljzaton szebb a színük, kevésbé stresszesek.

Én tudom ajánlani még az apró bazaltzúzalékot, könnyű kezelni, mert nehéz, lehet bele ültetni. A rétegek közé egyébként nem kell semmi, de óvatosan kell bánni az ilyen talajokkal.

Ha nem akarsz gyepet és nagyon magas fényigényű növényeket, akkor én csak egy általános talajt használnék a helyedben.

A layout egyébként az elrendezést jelenti egy akvárium esetén.

2012. dec. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gyepet terveztem és egy kicsit igényesebb növényt is. Ahhoz mi kell az általános talajon kívül?
2012. dec. 30. 23:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Gyepet milyen növényekből szeretnél?

Egyébként igényes növényekhez megfelelő világítás kell (1w/l) és co2 beoldás. + tápozni is kell.

2012. dec. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ne kérdezd meg a növényeknél nem tartok. De szépet.


A világítás ilyen lesz:

[link]


A co2 még nem tudom, de valami olcsó megoldás lesz, mert arra nem fogok költeni 50eFt.

A tápot meg majd csak akkor veszem, ha már meglesz az aksi.

2012. dec. 30. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!