Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red cherry-ket lehet tartani...

Red cherry-ket lehet tartani egy ilyen aksiban?

Figyelt kérdés

[link]

nem értek a garnélákhoz, nem tudom mennyi helyre lenne szükségük, mennyit lehet tartani.

én csak 5-6dbra gondoltam... ez így hülyeség lenne?


2012. dec. 30. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez az akvárium még Red cherry részére is kicsi szerintem én inkább nagyobbat vennék lehet nem kell ekkora de én 10-15l-eset vennék!
2012. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ebben semmit sem lehet tartani.
2012. dec. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hát én is így gondoltam sajna... a nagy aksi mellett ekkora férne el. a nagyban egy rákom van, mellé pedig ha jól tudom, nem szabad olló nélküli rákot rakni.
2012. dec. 30. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet: [link]


nagyon jó áron van, mindenhol a duplája.

2012. dec. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi! tetszik. :D egyelőre nem férne el, de rendezkedni fogok... ennyiért tényleg nem sok.
2012. dec. 30. 22:22
 6/6 anonim ***** válasza:

Talán az Artemia sórák jöhetne szóba, egy kevés gömbmohával. Ezek sós vízben élnek (1 liter vízhez 2 csapott mokkáskanál jódmentes asztali sót kell keverni).

http://www.youtube.com/watch?v=jX90jtjJOLQ&feature=player_em..

Algát esznek, pl porrátört alga tablettát, vagy ha erős izzó világít az akvárium fölött, akkor képződik benne zöldalga magától és azt eszik. A vízcsere macerás. Ami párolog belőle az sima vízzel lehet pótolni, de rendesen vizet cserélni, mivel ott úszkálnak, nem tudsz, csak úgy, ha egy pohárba raksz új sós vizet, egy mini hálóval áthalászod őket oda, a dobozkát kimosod csap alatt, majd visszaöntöd őket vízzel együtt.

Én műanyag dobozba tartok artemiát, de az megvan vagy 5 literes. 100 Ft-os boltban vettem kb 300 Ft-ért. Nem teljesen átlátszó, de felülről lehet látni hogy úszkálnak benne a sórákok. És ez méretre mindenképpen jobb, mert mé ez is nagyobb, mint az a pici bettatartó.

Egyébként csak azért tartok artemiát, hogy halakat etessek velük, jó a tápértékük és elég agyatlanok, nem menekülnek el a halak elöl, csak úszkálnak össze-vissza.


Eggyel nagyobb és színesebb állatok a red cherry garnélák, és társai, de azok jóval okosabbak. Nekik nagyobb akvárium kell és kell bele szűrő is.

A bettának meg kéne vagy 40-50 liter. Nagy művészet lenne 2 literben tartani és nem mellesleg durva állatkínzás is.

2012. dec. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!