Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elevenszülő halak szaporítása?...

Elevenszülő halak szaporítása? Hogyan, mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

Elevenszülő halaim vannak, guppyk, plattyk (az utóbbiból több féle, pl sima, mickey egér, és még 2 keveréke is van, annak sajnos nem tudom a nevét, fekete és narancs színű)


Szeretném őket szaporítani, de nem tudom, hogy mennyi időbe telik. Mikortól kezdődik a szaporítás időszaka? Hány napos a vemhességük? Honnan tudom biztosra, hogy vemhesek, és mikor fognak szülni? Van egy szülő tartályom, abba szeretném őket betenni, ha szülnek.

Már régebben voltak elevenszülőim.

Pár hónapja is születtek halak, de sajnos majdnem az akvárium teljes haltartománya elpusztult, 2 kifejlett hím maradt életben, és 3 kicsi. Kb 13 kifejlett halam volt, az anyuka szülés után elpusztult, a kicsik rengetegen voltak, de csak 11-et tudtam megmenteni, abból is megdöglöttek, így 3 maradt, de közülük egy nagyon fejletlen...

Miért hullanak a halaim? Nagy akváriumom van, vízforgatóval, fűtővel...

Nem értem,hogy mi a baj.

Jelenleg 16 kifejlett hal van, és a 3 kicsi.


2012. dec. 31. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Diszhal.info -n sok infót találsz a szaporításukról.
2012. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le tudnád írni, hogy mekkora akvárium, milyen szűrő, hány fokra van állítva a hőmérséklet, stb?

Ja, és még azt, hogy a 19 halból mi mennyi, és milyen?


Egyébként guppy szaporítása: [link]

Platti szaporítása: [link]

2012. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kb 30 literes, 25 fokos a víz


[link]


[link]


ez a vízforgatóm


van 5 lány guppim, 3 fiú guppim, 3 mickey egér platty, 1 sima platty, 2db platty keverék (nem tudom, hogy milyenek

[link]

2 napfény, v szivárvány platty, nem tudom pontosan

és 3 kicsi sima platty, ők már itt születtek.

A guppy hímeg hajtják a plattykat is, szerintetek mi lesz abból? Nem igen tudja megtermékenyíteni a pattyt, ugye?

2012. dec. 31. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, hol is kezdjem...

Kezdjük a szűrőnél. Ez egy akasztós szűrő, ha jól látom. Valószínűleg jó 30l-re, bár nem írtad, hogy milyen teljesítményű. Melyik pontosan az oldalon lévők közül?


Folytassuk a halakkal. Megvan, hogy miért nem bírják. 30l-es akvárium nem nagy, ahogy írtad, hanem nagyon is kicsi. A guppinak egy 40l-es lenne jó, ebben max 3-4 db-ot tarthatnál esetleg, de inkább még annyit se. Max endler guppit, ami kisebb helyigényű.

A plattik. Na, ők végképp kis helyen vannak. Nekik minimum 100l-es akvárium kell.

A guppi nem fogja megtermékenyíteni a plattit természetesen, de én nem emiatt izgulnék. Minél előbb vedd ki minimum a plattikat a akváriumból, és vagy vegyél egy legalább 100l-es akváriumot nekik, vagy vidd be egy akvarisztikai boltba őket. És tégy ugyanígy a nőstény guppikkal is, hogy ne tudjanak szaporodni, mert megnő a létszám, és ugyanott fogsz tartani, hogy nem bírja el a víz a terhelést.

Ez nekik így kínzás, sajnos pillanatok alatt mérgezést kapnak, úgy leterhelik ezt a kevés vizet. Emiatt pusztulnak sorban.

Szóval a megoldás, hogy vagy szerzel egy megfelelő akváriumot, vagy megválsz tőlük, minél előbb! Ez sajnos nem ér rá, még a napokban meg kéne tenni.

Ha ezt megoldottad, regisztrálj be az akvarista.hu honlapra, és regisztráció után le tudsz tölteni 5 e-bookot. Abban benne vannak az alapok, amiket el kell (!) sajátítani az akvarisztikában. Nagyon jó leírások vannak pl arról is, hogy melyik halnak mire van szüksége.


De itt a gyakorikérdéseken is nyugodtan tegyél fel kérdéseket, sok hozzáértő ember ír válaszokat. Én is szívesen segítek, ha gondolod. Amire tudok válaszolni, szívesen válaszolok. De mindenképp oldd meg először ezt a túltelepített akváriumot. Max csak a hím guppikat hagyd meg.

2012. dec. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!